Kütuseaktsiisi tõus on uue valitsuse suurim katteallikas. Uue valitsuse plaanid lähevad järgmise nelja aasta peale maksma suurusjärgus 300 miljonit eurot, kirjutab Äripäev.
Suurimaks katteallikaks plaanitakse aktsiisitõuse. Tubaka- ja alkoholiaktsiisi
kõrval tõuseb ka kütuseaktsiis, samuti jääb üles mõte kehtestada aktsiis energiajookidele. Reformierakonna liige Remo Holsmer ütles, et plaani järgi tõuseb diislikütuse aktsiisi määr järgmisest aastast 14% ja järgnevatel10%. Bensiiniaktsiis tõuseb järgmisest aastast alates 10% aastas.Lõplikud numbrid koos mõjuga hindadele on Holsmeri sõnul siiski rahandusministeeriumi ja valitsuse arutada ning kindlad aktsiisimäärad selguvad riigieelarve strateegia paikapanemisega. "Praegu oleme seisus, kus kaks erakonda pole veel koalitsioonilepet heaks kiitnud, nii et kõik on alles tulemas,”ütles ta. “Ootame nende otsused ära ja siis saame edasi minna.” Peaminister Taavi Rõivas on öelnud, et kütuseaktsiisi tõusu mõju on maksimaalselt4–5% lõplikule hinnale.
Seotud lood
Lähipäevil sõlmitav koalitsioonileping näeb suurima katteallikana ette aktsiisitõusu. Diisliaktsiisi plaanitakse järgmisel aastal tõsta 14%, bensiini oma 10%.
Uute tarbesõidukite müük kasvas möödunud aasta märtsiga võrreldes 36%.
Maksumaksjate liidu tegevjuht Lasse Lehise arvates tuleb uuel valitsusel kütuseaktsiisi tõusuga rohkem pahandust, kui annab sotsiaalmaksu langetamine tööandjatele kokkuhoidu, kirjutab Äripäev.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.