Tallinna Sadama sadamaid läbis veebruaris 1,9 miljonit tonni kaupa, mis näitab eelmise aasta sama perioodiga võrreldes veomahu 25,8-protsendilist langust.
Kaubagruppidest vähenes enim vedellasti maht ehk 36,4 protsenti 1191,7 tuhande tonnini. AS Tallinna Sadam ärisuunajuhi Natalja Baidina hinnangul on läbi Tallinna Sadama liikunud vedellasti langus tingitud nii nafta hinna languse mõjust kui ka Venemaa toornafta ja naftaproduktide tootmise ja eksportmaksude süsteemi muudatuste mõjust, mis soodustavad toornafta väljavedu erinevate naftaproduktide tootmise ja ekspordi asemel. „Tallinna Sadama kaudu liiguvad eelkõige erinevad naftaproduktid, toornafta eksport toimub Venemaa enda sadamate või siis otse naftatorude kaudu,“ selgitas Baidina.
Veebruarikuus langes 17,3 protsenti ka Sadamat läbinud konteinerite arv 17 236 TEUni ning konteinerites veetud kaupade kogus 19,9 protsenti 137,6 tuhande tonnini. Segalasti vedu vähenes 22,3 protsenti 44,8 tuhande tonnini. „Kaubamahu vähenemist erinevates kaubagruppides on mõjutanud ka üleüldine majandus-poliitiline olukord maailmas,“ tõdes Natalja Baidina.
Ainukese kaubagrupina kasvas veebruaris veeremi maht 19,9 protsenti 351,2 tuhande tonnini. Puistlasti veo maht püsis eelmise aastaga samaväärsel tasemel ning oli veebruaris 210,6 tuhat tonni.
Veebruaris külastasid Tallinna Sadama sadamaid kaubalaevad 124 ja reisilaevad 384 korda.
Aasta kahe esimese kuuga on Tallinna Sadamat läbinud 4,34 miljonit tonni kaupa.
Seotud lood
Tallinna Sadama nõukogu kinnitas ettevõtte mullused majandustulemused, mis on ajaloo parimad. Nõukogu arutas ka Tallinna Sadama strateegiat aastani 2020.
Kunda sadam on aasta kahel esimesel kuul kasvatanud kaubamahtusid üle 40%. Sadam juht Aleksander Nikolajev ütles siiski, et klientide lühiajalised väljavaated ei ole väga roosilised.
Kaubavedu Läti sadamates jäi jaanuaris samale tasemele. Raudteel mahud vähenesid, kirjutas Baltic Course.
Tallinna Sadam kannab dividendidena tänavu riigieelarvesse 31,2 miljonit eurot, millele lisandub tulumaksukulu summas 7,8 miljonit eurot.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.