Sadama kommertsjuhi Erik Ringmaa ütlusel ei peegelda sadama vähenevad kaubamahud adekvaatselt muutusi Eesti väliskaubanduses.
Augustis läbis Tallinna Sadamat 3,5% kaupa vähem kui aasta tagasi. Kaubamahu langus tulenes peamiselt vedellasti vähenemisest. Ringmaa kinnitusel sarnaneb ka septembri esimene pool kaubamahu muutustes augustiga - võrreldes eelmise aastaga on vähenenud naftasaaduste ja väetiste maht, tõusnud konteinerite, vanametalli ja puidu maht. „Kuna Tallinna Sadama kaubamahtudest on ca 80% transiit, siis ei peegelda meie kaubamahtude dünaamika kuigi adekvaatselt Eesti enda väliskaubanduse muutusi,“ lisas Ringmaa.
Mitmed Eesti suuremad ekspedeerijad on kinnitanud, et nende kaubamahud on nii augustis kui ka septembris eelmisest aastast suuremad, eriti kiiret tõusu näitab eksportsaadetiste hulk.
Seotud lood
Eesti suuruselt teise ekspedeerija Schenkeri tegevdirektor Janek Saareoks kinnitas, et ettevõtte mahud nii ekspordis kui impordis on võrreldes eelmise aastaga augustis ja septembris kasvanud.
DHL Expressi tegevdirektor Kristina Laaneots kinnitas, et DHL Expressi ekspordimahtudes ei ole märgata mingit vähenemist ning eelmise aastaga võrreldes on ekspordis ligi 20%line kasv.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.