Tallinna Linnatranspordi ASi personaliosakonnast kinnitati, et 700 bussijuhiga ettevõttes on tööd uutele bussijuhtidele kogu aeg pakkuda.
Ettevõttel on bussijuhtide leidmiseks kodulehel üleval tööpakkumised. Juhte leitakse ka kursuste lõpetajate hulgast. „Meil on oma õppekeskus, kus koolitame bussijuhte,“ selgitas Tallinna Linnatranspordi personalidirektor Grista Vorobjov.
Vorobjovi väitel on bussijuhiks kandideerijate peamine puudus eesti keele vähene oskus. Tööle meelitab aga kindel palk. Samas tõdes ta, et bussijuhi amet ei ole praegu eriti populaarne. „Seega tuleb bussijuhi kutse populariseerimine alati kasuks. Seda peavad tegema aga bussifirmad ise, riik siin eriti kaasa aidata ei saa,“ nentis ta.
Seotud lood
Taisto Liinide liinispetsialist Jan Landrat kinnitas, et Taistos töötamise vastu on huvi suur ning vabanevad bussijuhi töökohad täituvad kiiresti.
Aprillis toimunud Äripäeva Logistika klubis leidsid osalejad, et praegune bussijuhtide ametikoolitus on aja ja raha raiskamine. Koolitusprogramm tuleb ümber vaadata, et see vastaks bussifirmade vajadustele.
Bussifirma SEBE bussijuhi tasuta väljaõppeprogrammis osalemiseks laekus 55 sooviavaldust. Programmi edukal läbimisel tagatakse töökoht SEBE Tartu linnaliini bussidel.
Bussiettevõte AS SEBE alustab sarnaselt Tartule ka Tallinnas D-kategooria juhiloa kursust ning võimalust hiljem sõlmida ettevõttega kaugliinibussijuhi tööleping, kus on garanteeritud 1000 euro suurune brutokuupalk.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.