Avalik sektor on ühishangetegal säästnud miljoneid eurosid, erasektor on kokkuhoidu võimaldavat hankeviisi seni vähe kasutanud. Nüüd on võimalik ka erasektoril omandada ühishangete kogemused.
Seminaril „Kuidas ühishangete abil saavutada parimaid sisseostuhindu“ saab osaleja ideed, kuidas homsest kulutada ettevõtte ostudel vähem. Kuulajateni jõuavad nõuanded ühishangetel osalemiseks, edukate ühishangete kogemuslood ettevõtetelt ning seminari lõpus toimuv töötuba aitab igaühel leida vastuse, milliste ressursside ühishangetel on ettevõttel otstarbekas osaleda ja kui suureks võib kujuneda rahaline võit.
Aeg: 26. aprill 10:10-16:15 Olümpia hotelli konverentsikeskus: haldusjuhid, ostujuhid, finantsjuhid, arendusjuhid, tootmisjuhid
Koht:
Eriti oodatud
Seminari kava9.40 - 10.10 Registreerimine
10.10 - 11.00 Kuidas korraldada ühishanget erasektoris, MTÜ Riigihangete Keskuse juhatuse liige Tom Annikve11.00 – 11.30 Kui suured ja kuidas tekivad säästud tugiteenuste ostmisel, OÜ Outsourcing Partner juhatuse esimees Heiki Rits11.30 – 12.00 VKG kogemus hangete koondamisel 10 tütarettevõttega kontsernis, ASi Viru Keemia Grupp hankeosakonna juhataja Anton Nõomaa12.00 – 13.00 Lõuna13.00 – 13.30 Ühisostudes osalemise kogemus, OÜ P. Dusmann Eesti juhatuse liige Anella Stimmer13.30 – 14.00 Kas ärisektori elektri ühishange on võimalik, PROLOGi juhatuse esimees Tõnis Hintsov14.00 – 14.30 Arutlusring: Kuidas liita ettevõtteid ühishankeks14.30 – 15.45 Töötuba: Millises ühishankes on kasulik osaleda minu ettevõttel- OÜ Outsourcing Partner juhatuse liige Heiki Rits
Osalustasu:Soodushind 179 eurot (käibemaksuga 214,80 eurot) kuni 19. aprillini.
Tavahind 199 eurot (käibemaksuga 238,8 eurot).PROLOGi liikmetele 159 eurot (käibemaksuga 190,80 eurot)Või tehke oma esimene edukas ühishange ning registreeruge koos oma partnerettevõttega või mitme töötajaga oma ettevõttest – 5 osaleja koos registreerimisel soodustus 40%, ehk ühe osaleja hind 119,4 eurot (käibemaksuga 143,28 eurot).
Registreerimiseks täitke registreerimisvorm
SIIN. Viie või enama osaleja korraga registreerimisel saatke info e-postile
[email protected].Lisainfo:
[email protected] või tel 5134 004.
Kolm põhjust, miks seminaril osaleda1. Seminaril on parim teave, mis on Eestis kogunenud ühishangete korraldamisel – nõuandeid jagavad ühishangete korraldamises suurima kogemusega Riigihangete Keskus, mille juhatuse liige Tom Annikve annab nõu, kuidas seni peamiselt avalikus sektoris edu toonud ühishangete kogemust üle tuua erasektori ühishangete korraldamisse; erasektoris enim ühishankeid korraldada aidanud Outsourcing Partnersi juhatuse esimees Heiki Rits näitab faktidele toetudes, kuidas ja millised võidud on tekkinud ühishangetest.
2. Seminaril saab õppida ja ideid teiste ettevõtete kogemustest – Viru Keemia Grupp räägib oma näite varal, mida on kontserni ettevõtete hankeid ühildades võidetud; väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele on heaks näiteks Dusmanni kogemus, millised on tema kokkuhoiu protsendid olnud kütuse-, side-, bürootarvete- ja elektri kuludes, kui hakati osalema ühishangetes; erinevaid ettevõtteid ühendav ostu- ja tarneahelate juhtimise ühing PROLOG näitab, milline võit suudeti saavutada ettevõtetele ühiselt elektrienergiat ostes.3. Seminari lõpus on töötuba, kus igaüks saab selgitada, milliste ressursside ostmisel tasub tema ettevõttel osaleda ühishankes ja milline on tema ettevõtte rahaline võit ühishankest.
Seotud lood
Viru Keemia Grupp on kontserni sees hankeid koondades suutnud ainuüksi koopiapaberi ostmisel aastas kokku hoida üle 28 000 euro.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.