Arengufondi majanduseksperdi Heido Vitsuri sõnul toob Nord Streami gaasitoru kaasa mitmeid riske, kuid Eesti vastuseis oli sellele vaatamata selgelt ka emotsionaalne.
"Igatahes avalikus debatis, kui Nord Streami ümber avalikus meedias toimunut üldse debatiks nimetada saab, domineeris emotsionaalne tegur üsna tugevalt. Ilmselt oli sellel tonaalsusel oma osa Eesti eitava seisukoha kujundamisel," rääkis Vitsur ERR-i uudisteportaalile.
Samuti pole tema sõnul põhjust arvata, et Eesti oleks "gaasijuhtmete keskkonnariskide üle otsustamisel Euroopas kõige kompetentsem".
Vitsur kinnitas ka, et kaugemas tulevikus jääb Venemaa gaas Euroopale kõige kättesaadavamaks ja puhtamaks fossiilseks kütuseks, ning seda praegu Eestisse toovad gaasitorud muutuvad mitte väga kauges tulevikus kasutamiskõlbmatuks.
Seotud lood
Paari päeva eest avati Läänemere põhja paigaldatud Nord Streami gaasijuhe, mis aga sakslastele ja Euroopale loodetud odavamat gaasi hinda ei too, vahendab baltic-course.com LETAT.
Riigikogu liikme Raivo Järvi sõnul ei ole kokkuvõttes Eesti otsused Nord Streami gaasijuhtme kohta mõjutanud gaasitarneid Eestisse.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.