Teise kvartali SKP kasvu taga on paarkümmend suurettevõtet, kelle tellimused on taastunud, ütles Tallinna Tehnikaülikooli avaliku halduse instituudi direktor professor Rainer Kattel.
"Meid mõjutavad meie peamised eksportturud Rootsi ja Saksamaa ja ka sisetarbimine, aga sisetarbimine pole tegelikult sugugi mitte paranenud," sõnas Kattel "Aktuaalsele kaamerale" ja lisas, et üldiseks optimismiks pole praegu põhjust.
Tema sõnul puudutab kasv väheseid ning enamiku Eesti ettevõtete ja perekondade jaoks on järgmised aastad kokkuhoiu ja võlgade maksmise aastad. "Ma arvan, et me keegi eriti ei näe palku ja sissetulekuid kasvamas. Me peame ikkagi oma võlgu tagasi maksma ja selliste asjadega tegelema," rääkis ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahanduministeeriumi positiivseid ootuseid ületavad lisaks kaubandusele ka laonduse- ja veofirmade käekäik.
Teises kvartalis kosus majandus 3,5% võrra. Eesti Panga hinnangul sõltub edasine kasv, kuidas sisenõudlus välisnõudluse aeglustumist katma hakkab.
Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul kohanesid Eesti eksportöörid nii kulusid kärpides kui uusi turge leides väga hästi. Et teise kvartali kasv on tendents, sellele viitab ka elavnemine laonduses ja veonduses.
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.