AS-i Tallink Grupi kolm tegevust on nüüd kokkuhoid, põhitegevusele keskendumine ja võla klaarimine.
Firma juhatuse liikme ja finantsdirektori Janek Stalmeistri sõnul annab viimase kahe kvartali reisijate kasv positiivset signaali tulevikuks. "Kontsern tegeleb aktiivselt tootevaliku, eripakkumiste ja hinnastamise kohandamisega ka laevadel, et järgida reisijate tarbimisharjumuste muutusi ja vajadusi," lisas ta.
Teisalt ta reisijate alasest pisiedust veel kaubaveomahtude kasvu ei julge ennustada. "Tuleviku osas me spekuleerida ei saa," kõlas napp vastus.
Viimase aasta jooksul toimunud kulukärbete osas (-16,7%) on panustatud personali vähendamisele. "Kontserni laevastiku uuendamise programm on lõpetatud ja sellest tulenevalt on edasiste investeeringute vajadus suhteliselt väike. See aitab keskenduda põhitegevusele ning samas jääb rohkem vaba raha netovõla vähendamiseks, kuna investeerimisega seotud kapitalivajadusi ei ole," selgitas Stalmeister uusi suundumusi.
Täna avaldatud AS Tallink Grupi ja tema tütarettevõtete I kvartali (september - november) reisijate arv kasvas aastatagusega võrreldes 1,2%, kaubaveomahud kahanesid 10,5%. Ehkki kontserni I kv müügitulu (2 837 mln kr) on aastatagusest 6,4% väiksem, kahanes samal ajal kahjum eelmise sama perioodi näitajalt 30,6 mln kr 12 mln kr võrra nüüdseks 18,6 mln kr-le.
Seotud lood
Selle aasta jaanuaris vajus AS Tallink Grupil kaubavedu miinusesse viiendikuga, reisjatevedu veidi vähemaga - põhjavedaja olematu Saksa liin, ilmneb laevafirma teatest.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.