"See on loomulikult ebavõrdne! Iga päev lätlased-leedulased tambivad hindu alla," oli pahane EST Trans Kaubaveod AS omanik Sulev Saareväli välismaalaste maksuvaba askeldamise peale Eestis.
"Isiklikult on mul tunne, et sellega liitub ka palga maksmisesüsteem...," jäi ta vaoshoituks. Pealegi ,eks aja pikku paneb turg asja paika ja kaubaomanikudki tahavad ellu jääda. "Aeg paneb asjad paika," lisas ta.
Kuid vedajad ei saa Saareväli sõnul siin midagi otsustada - see on riikide vaheline kokkulepe, nentis ta apaatselt. Pealegi näiteks Euroopa arenenudmate osade, näiteks Skandinaaviamaade vedajad ei tule siia oma maksusüsteemi tõttu tiirutama.
"Vaadates aga lätlaste-leedulaste poolelt, siis majandusolukord on ju kehvem neil," sõnas äkitselt Saareväli kavalalt. Seega on sealsetes riikides saabumas hetk, kus enam ei saa vaadata maksutrikkidele läbi sõrmede. "Meil Eestis on olukord ju arenenum," lisas ta rahulolevalt.
Seotud lood
"Nagu oleks kellegagi mingi kokkulepe!?" imestas pahaselt rahvusvahelisi vedusid tegeva Nordveod AS juht ja omanik Peeter Kroonberg.
"Täpselt nii on!" kostis raskeveokimaksu ja teemaksu alasest kurtmisest kuuldes majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts resoluutselt.
Kodune raskeveokimaks ja välismaine teemaks, millest välisvedajad siin priid, paistavad Eesti ametivendadele valusa paratamatusena, mida tihti ei tihata torkida - justkui muiste ei tohtinud hunti otsesõnu mainida...
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.