Autofirmad teevad praegu kõik, et seisev laoseis ratastele saada, kommenteeris ASi Info-Auto turundusjuht Tiit Lillipuu Amservi lubadust osta koondatutelt autod tagasi.
Amservilt autoostu plaanijal soovitab ta kindlasti lugeda peenes kirjas lepingu tingimusi. Näiteks tõi Lillipuu välja, et auto amortisatsiooniks on määratud 3% kuus ehk 36% aastas. „Amortisatsioon on suhteliselt suur ehk tööd ja sissetulekut kaotades saab inimene midagi küll tagasi, kuid kas see vastab ootustele-lootustele?“ küsis Lillipuu.
Mis kampaania praegu automüügis töötab või ei tööta, on tema sõnul raske öelda. "Kui praegu on automüüjad peamiselt hinnale rõhunud, siis uus argument see kahtlemata on, sest ebakindlust on palju ja paljud kaotavad tööd kaotada," lisas Lillipuu.
"Hind, hind ja veelkord hind,“ vastas Lillipuu küsimusele, mis on täna automüügis peamine argument ostja leidmiseks. Ettevõtted on loobunud oma marginaalist ja samuti on siin tehased appi tulnud, kohati saab seetõttu auto 25-30% hinnakirjast soodsamalt. „Liisinguga võib küll toredaid pakkumisi välja mõelda ja lubada häid intresse, aga see, kas ostja panga silmis liisingkliendiks kvalifitseerub või mitte, ei ole üldse kindel.“
Seotud lood
Amserv Grupi ASi turundusdirektor Tuuli Kruusimägi selgitas, et amortisatsiooni arvestatakse ainult autode puhul, mis on koheselt välja ostetud ega ole liisingus. Selliseid on viiendik müüduist.
Saksa Auto juhataja Toomas Kuusk hindas Amservi kampaaniat heaks tehinguks - saab kampaania toel autod müüdud, need soodsalt tagasi osta ning neid uuesti müües kasumit teenida.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.