Eelmisel ehk 2023. aastal kaotasid Eesti ettevõtjad tööõnnetuste tõttu tervelt miljon töötundi, rääkis Logistika Plussi tarneahelajuht Rein Roosmäe.
- Just laotöö on põhjustanud hulgaliselt tööõnnetusi. Foto: AFP/Scanpix
Aprillis toimunud konverentsil “Laoseis 2024” esinenud Roosmäe rääkis laiemalt tööohutusest ja tööõnnetuste tagajärgedest. Ta tõi välja, et tööõnnetustel on reaalne rahaline mõõde, mis võib väljenduda näiteks libedas põrandas või laohoone koristamata käikudes.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööinspektsiooni andmetel kaotati Eestis 2023. aastal tööõnnetuste tõttu 1 miljon töötundi, mistõttu on tööohutus ja -tervishoid igale ettevõtjale äärmiselt oluline. Seda eriti ladudes ja logistikakeskustes, kus liiguvad tõstukid ja käib aktiivne kaubalaadimine. Testi, kui hästi oled kursis Sina oluliste tööohutusnõuetega!
Kaarel Suuk, Ensto Ensek Keila tehase juht selgitab, et tööohutuse teemat on oluline hoida pidevalt pildis, ükskõik kuidas statistiliselt parasjagu läheb.
Omniva ja ACE Logistics on viimastel aastatel Baltimaades jõuliselt oma tegevust laiendanud. Omniva ehitab Kaunasesse uut sorteerimiskeskust, ACE Logistics Group avas mullu Riias uue terminali, tänavu valmib terminal Leedus. Kui Riias laienes ACE rendipinnal, siis Leetu rajavad mõlemad ettevõtted uued hooned ise täiesti nullist. Millest sellised otsused?
Paljud ettevõtjad on seisnud silmitsi küsimusega, kas oma laonduse digitaliseermiseks osta valmistoode, ehk nö tarkvara "karbis“ või töötada nullist välja täiesti uus lahendus? Esimene ei pruugi alati ühilduda olemasoleva tarkvaraga, teine on reeglina aga päris kallis. Kuid on veel kolmas variant, nagu selgub metallitööstusettevõtte Favor kogemusest.
Kujutagem ette ühe ettevõtte keskastmejuhti, kes peab nädala lõpus kaitsma oma aasta plaane. See vajab paaritunnist keskendumist ja asi saaks tehtud. Pärast hommikukohvi otsustab ta enne veel „kiirelt“ uudiseid sirvida ja meilid üle vaadata.