• ST
  • 23.04.24, 07:45

Tallinki peakapten unistab, et neil on kümne aasta pärast lahendus, mis toob laevandusse murrangu

Tallink tähistab mais oma 35. sünnipäeva ja sel puhul rääkis Eesti lipulaeva laevateeninduse juht ja peakapten Tarvi-Carlos Tuulik Äripäeva raadio saates „Ettevõtte juubel“, milliseid rohetehnoloogiaid katsetatakse, et jalajälge vähendada.
Töö merel on peakapten Tarvi-Carlos Tuuliku sõnul väga mugav. Tallinkis on selline graafik, et tööl ollakse kaks nädalat ja siis kohe puhatakse ka otsa kaks nädalat.
  • Töö merel on peakapten Tarvi-Carlos Tuuliku sõnul väga mugav. Tallinkis on selline graafik, et tööl ollakse kaks nädalat ja siis kohe puhatakse ka otsa kaks nädalat. Foto: Raul Mee
Tuulik loetles, et fossiilkütustele otsitakse alternatiive, katsetades vesinikkütust ja samuti on töös projekt laeva pardal süsinikuheite kinni püüdmiseks. Kuna aga turvalisus on laeval alati kõige tähtsam, siis tuleb uusi tehnoloogiaid enne kasutuselevõttu väga põhjalikult testida.

Seotud lood

Uudised
  • 22.04.24, 15:01
Eesti läbis mereauditi heade tulemustega
15.–22. aprillini toimus Eestis Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni (IMO – International Maritime Organization) kohustuslik audit. Audit tuvastas seitse leidu (finding) ja tehti üks märkus (observation).
Uudised
  • 16.04.24, 11:12
Rahvusvaheline Mereorganisatsioon alustab Eesti merenduse auditit
15.–22. aprillini hindavad Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni (IMO) eksperdid Eesti riigi tegevust merendusvaldkonna korraldamisel vastavalt rahvusvahelistele regulatsioonidele.
Uudised
  • 09.04.24, 12:37
40miljoniline Saaremaa parvlaeva hange kukkus läbi
Riigilaevastiku poolt välja kuulutatud uue põlvkonna energiatõhusa parvlaeva ehituse hankele tuli ainsana Hiina laevaehitajatega seotud ühispakkumus, mille hankija lükkas tagasi.
Uudised
  • 09.04.24, 09:20
Tallinna Sadamas kasvas reisijate arv, kaubaäri jäi muutumatuks
Aasta esimeses kvartalis läbis Tallinna Sadama sadamaid 3,4 miljonit tonni kaupa ja 1,5 miljonit reisijat, selgub börsiteatest.
  • ST
Sisuturundus
  • 14.02.25, 12:55
Vedajate väljakutsed 2025. aasta kindlustusturul
Äripäeva Autovedajate aastakonverentsil tegid IIZI ärikliendiüksuse juht Kaido Konsap ja analüütik Tiit Jõgi ülevaate kindlustusturu hetkeolukorra kohta. Muuhulgas arutati ka tuleviku väljakutseid keskendudes eelkõige liiklus- ja kaskokindlustuse arengutele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele