„Kukkumine kaubaveomahtudes toimub kindlasti Eesti TOP 5 logistikafirmade näitudes, kuna neil ei ole kuskilt kliente juurde haarata. Kui, siis vaid üksteiselt üle lüüa,“ tunnistab ETS Logisticsi juht Aleksander Bankiir logistikauudiste arvamusliidrite küsitluses.

- Aleksander Bankiir. Foto: ETS Logistics
Logistikasektor on viimase kolme aastaga harjunud kriisis elama. COVID-19, Suessi kanali kriis, Ukraina sõda, suurenenud energiahinnad ning inflatsioon on kogu sektori immuunseks teinud. Kogu sektor on õppinud toimuvale kiirelt reageerima Aastaid tagasi planeeriti muudatusi, kuid nüüd tehakse sarnased otsused ära päevadega. Lisaks on juurde tekkinud külma närvi, ehk oskus mitte üle reageerida. 2023 aastat ette vaadates peangi positiivseks asjaolu, et kogu sektor on kolme aastaga agiilseks treenitud. Julgeid otsuseid ei kardeta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Olukord sektoris on erinev, parimas seisus on laondus
„Väga halb näide viimasest kuust riigi poolt on see, kuidas käituti Operailiga: kaks nädalat enne aasta lõppu öeldi et enam ei teenindata Venemaa ja Valgevene turgusid. Puhas valimiskampaania osade erakondade poolt,“ kommenteerib logistikauudiste arvamusliidrite küsitluses Eesti riigi senist tegutsemist CF&S Estonia tegevjuht Tiit Arus.
Sõda Ukrainas pärsib investeeringuid Eestisse
„Praegune majandusolukord on üsna keeruline ja täna paranemismärke näha pole. Vastupidi, olen arvamusel, et energiakriisi täismõju majandusele alles hakkab avalduma,“ kirjutab ELEA nõukogu ja Logistika Pluss OÜ juhatuse esimees Toomas Orutar logistikauudiste teemaveebi arvamusliidrite küsitluses.
Eesti logistikasektor ootab kõige tugevamat hoopi 2023. aasta esimeses kvartalis. Raskusi valmistavad nii energiakriis kui ka rohepööre ja inflatsioon, tunnistavad tippjuhid.
„Täna praktiliselt kõik tegelevad sellega, kuidas seda riiki vältida ja see on alles algus. Ütlen ausalt, mina ei näe, et järgmise 25 kuni 50 aasta jooksul see kõik nende kasuks tagasi pöörduks,“ nentis ETS Logisticsi juht ja omanik Aleksander Bankiir intervjuus logistikauudistele.
Sel nädalal sai jõudis avalikkuse ette 8. aprillil 2025 toimuva Laoseis 2025 konverentsi programm, mis keskendub suures osas kogemuslugudele: kokku on laval seitse kasutajalugu nutikate tehnoloogiate ja lahenduste rakendamisest laondussektoris.