• 29.01.20, 11:03

Riik otsustas elektriautode ostutoetuseks raha juurde anda

Kuna elektriliste sõidukite ostutoetuse esimeses taotlusvoorus sai plaanitud toetussumma otsa juba esimese nelja tunniga, otsustas keskkonnaministeerium toetada elektrisõidukite ostu kogu meetme eelarve ulatuses ning leida täiendavat raha teise vooru tarbeks.
Elektriauto laadimine.
  • Elektriauto laadimine. Foto: Raul Mee
„Kuna toetuse vastu on huvi suur ning kogu meetme eelarve 1,2 miljonit eurot täitus juba esimeses taotlusvoorus väga kiiresti, siis leidsime, et kõige mõistlikum on hetkel toetada võimalikult paljusid taotlejaid, kes on juba põhjaliku ettevalmistustöö ära teinud. Nii väldime kõikide osapoolte jaoks liigset bürokraatiat,“ selgitab otsuse tagamaid keskkonnaminister Rene Kokk. „Lisaks otsime võimalusi teise vooru avamiseks.“
KIKis algas elektriliste sõidukite ostutoetuse taotluste vastuvõtt 17. jaanuaril kell 9 ning lõppes juba samal päeval kell 13 seoses suure huvi ja meetme eelarve täitumisega.
„Vaatame hetkel taotlusi nende laekumise järjekorras läbi ning esimesed otsused peaksid taotlejateni jõudma juba järgmise nädala teises pooles,“ sõnab KIKi juhataja Andrus Treier. „Esialgu vooru eelarveks ette nähtud 600 000 euro asemel saame nüüd teha märksa rohkem positiivseid otsuseid. Teise taotlusvooru toimumise aja ja mahu arutame Keskkonnaministeeriumiga läbi ning anname peatselt avalikkusele teada. Täpsem summa veel selgub, kuid ilmselt tuleb järgmine voor senisest oluliselt väiksemas mahus,“ lisab ta.
Elektriliste sõidukite ostutoetuse esimesse taotlusvooru saabus 85 taotlust ning kokku soovitakse osta 297 sõidukit toetuse kogusummas 1,485 miljonit eurot. Taotlejatest 1/3 on eraisikud ning 2/3 ettevõtted. 11 ettevõtet tahab osta 15 autot ning 54 taotlejat ainult ühte sõidukit.
Taotlusvoorust toetatakse uute täiselektriliste M1 ja N1 kategooria sõidukite ostu. Toetuse summa ühe sõiduki kohta on 5000 eurot ning elektrisõiduki hind võib olla kuni 50 000 eurot käibemaksuta. Täpsemalt saab toetusest lugeda KIKi kodulehelt.
Toetust antakse Euroopa Liidu kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ühikutega kauplemissüsteemi enampakkumistuludest ning toetusmeetme töötas välja Keskkonnaministeerium.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 10:27
Maksuvõlglaste arv on kasvanud 35%, pankrotis ettevõtete arv 48%
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele