• 16.04.19, 11:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kaubikute jagamise teenus alustas Tallinnas tööd

Tallinnas alustas 16. aprillist 20 kaubikuga tegutsemist minutipõhine kaubikute jagamise teenus CityBee, kus teenuse eest tasutakse vastavalt kulutatud ajale ning läbitud vahemaale. Tänu mobiilirakendusele on teenus kättesaadav ööpäevaringselt.
CityBee tegutseb lisaks Leedule ka Poolas.
  • CityBee tegutseb lisaks Leedule ka Poolas. Foto: CityBee
Kaubiku jagamise peamisteks eelisteks võrreldes tavapärase autorendiga on minutipõhiline ajaarvestus ning sõiduki tagastamise paindlikkus. „Kui traditsioonilises autorendis saad kaubiku rentida minimaalselt üheks päevaks ning pead selle tagastama enamasti samasse rendipunkti, et vältida lisatasu, siis CityBee puhul võid kaubiku võtta kasvõi viieks minutiks ning tagastada selle ükskõik millisesse CityBee parkimistsooni,“ selgitas CityBee Eesti juht Heigo Protten. Näiteks võid kaubiku võtta Laagrist ning jätta selle Viimsis asuvasse parklasse, hoides seeläbi kokku nii aega kui raha.
Esimesed 20 kaubikut hakkavad esialgu asuma Tallinna, Laagri ja Viimsi erinevates parkimistsoonides, näiteks kaubanduskeskuste ja suuremate ehitus- ja mööblipoodide vahetus läheduses. „Kui praegu oleme parkimistsoonid valinud selle järgi, kus inimestel on seni tekkinud vajadus suuremate veoste alustamiseks, ootame ka kasutajate tagasisidet ja ettepanekuid, et töötada välja lõplik kaubikute paiknemine,“ selgitas CityBee Eesti juht, rõhutades, et kõik asukohad on nähtaval mobiilirakenduses, kust saab valida lähima kaubiku. Asukohavalikul on võetud arvesse ka Leedu ja Poola turu kogemust, kus suurimad kaubikurendi kasutajad on IT-, üritusturunduse ja ehitusettevõtted.
Autojagamise teeb mugavaks eestikeelne mobiilirakendus, millega saab broneerida sobiva sõiduki, avada ja sulgeda kaubiku uksed ning tasuda kasutatud teenuse eest. „Tänu aplikatsioonile saab teenust kasutada ööpäevaringselt ehk ka ajal, mil autorendi- või kullerfirmad on töö juba lõpetanud, sest kaubiku saab avada läbi äpi ehk teenus on inimfaktorist sõltumatu,“ kirjeldas Protten väljatöötatud lahendust. Ta nentis, et teenuse kasutamiseks kulutatud aega hakatakse arvestama kaubiku uste avamisel ning lõpetatakse siis, kui rakenduses teenus peatatakse, tehes kaubikujagamisest soodsaima turuloleva kaubikurendi lahenduse.
CityBee Eesti juht lisas, et kuna teenuse kasutamine on niivõrd mugav ja turutingimusi arvestades soodne, siis on ka esimesed äriettevõtted avastanud, et lisaks ettevõttepoolsele kojuveole on otstarbekam tagada kliendile võimalus teostada kojuvedu ise, mis tihtilugu on ka ettevõttele endale soodsam lahendus. „Näiteks oleme sõlminud koostöö ehituspoodide ketiga Bauhof, kes lisaks tavapärasele kojuveo teenusele pakub CityBee autojagamist, sest kliendile on see kiireim ja soodsaim lahendus,“ lausus Protten.
„Kuna CityBee pakutav teenus on mugav just suuremõõtmeliste ostude transpordiks, siis paneme algatusele hea meelega õla alla, sest teenus on meie klientidele lisamugavus eelkõige algaval hooajal, mil suuremõõtmeliste ehitus- ja aiakaupade müük on tipus,“ lisas Bauhofi turundusdirektor Evelin Pae, lisades, et esialgu saab kaubikuid rentida kõikide Tallinna kaupluste eest.
Protten usub, et teenust hakkavad kasutama nii era- kui ärikliendid, kellel tekib aegajalt vajadus suuremateks vedudeks. „Ärikliendile teeb teenuse veelgi mugavamaks rakenduse ettevõtetele suunatud liides, mille kaudu saavad ettevõtte töötajad teenust kasutada, kuid arve saadetakse automaatselt ettevõttele, hoides seeläbi kokku ka raamatupidamislikke kulutusi,“ selgitas Protten.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 10:27
Maksuvõlglaste arv on kasvanud 35%, pankrotis ettevõtete arv 48%
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele