1. juulist algaval Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise perioodil hakkavad väliskülalisi sõidutama eriväljaõppe läbinud 20 bussijuhti, kes sõidavad kokku maha rohkem kui 60 000 kilomeetrit.
- ELi eesistumise bussiveohanke võitis Gobus. Foto: Gobus
Eesistumise bussitranspordi hanke võitnud Go Busi juhataja Enn Randmaa sõnul on kõik eesistumise ajal sõitma hakkavad juhid läbinud nõuetele vastavad spetsiaalkoolitused, et tagada kõrgetasemelistele delegatsioonidele turvaline ja sujuv transport. “Juhid on läbinud koos politseiga alarmsõidukikoolituse teoreetilise ja praktilise osa, samuti saanud kolonnis sõitmise õpet ning protokolliõpet,” ütles Randmaa pressiteates.
“Olen kindel, et juhid on saanud parima koolituse, mis Eestis võimalik. Omalt poolt saatsime koolitusele mehed, kel on juba varasemast olemas suurlinnades sõitmise kogemus ning inglise keele oskus,” lisas ta.
Eesistumist hakkavad teenindama Mercedes-Benzi minibussid ning suured turismibussid, kokku rohkem kui 10 VIP-sõidukit. “Tegemist on kõigi mugavustega sõidukitega, kus on sees viimase sõna tipptehnika, ekraanid, toolid ja lauad, rääkimata konditsioneeridest, et ka sõidu ajal oleks hea korraldada koosolekuid ja nõupidamisi,” ütles Randmaa. “Kuna külalised veedavad bussides kokku sadu tunde, siis peab neil olema seal võimalikult mugav tööd teha.”
Pooleaastase eesistumise ajal veab Go Bus hinnanguliselt kuni 150 000 reisijat ning sõidab läbi 60 000 kilomeetrit. Transportida tuleb nii Riigikogu kantselei, Riigikantselei, kaitseväe kui ka kõikide ministeeriumide külalisi.
“Tegemist on väga suure tellimusega ning sõiduala hõlmab kogu Eestit – palju sõidetakse ringi Tallinnas, ent võrdselt palju ka pealinnast välja erinevatesse maakondadesse,” rääkis Go Busi transpordispetsialist Raul Ruuder. “Lõplik logistikaplaan loksub paika kindlasti alles igapäevaselt ja eesistumise käigus, aga juba praegu võib öelda, et tegemist on korraliku väljakutsega.”
Go Bus asub eesistumise transporti korraldama 1. juulist ning hange kestab käesoleva aasta 31. detsembrini. Go Busi tellimusvedude kümneaastase ajaloo jooksul on ettevõtte vedanud kaht miljonit klienti ning läbinud 25 riigis umbes 20 miljonit sõidukilomeetrit.
Seotud lood
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.