AS Tallinna Lennujaama üldkoosolek majandus- ja taristuministri isikus otsustas jätta ettevõtte 2016. aasta ca. 6 miljoni eurose tegevuskasumi lennujaamale investeeringuteks.
- Kadri Simson Foto: Andres Haabu
„Tallinna lennujaama prognoositav reisijamahtude kasv nõuab Tallinna Lennujaamalt ka täiendavaid investeeringuid nii lennuliiklusalas kui reisiterminalis, lähiaastate investeeringukoormus on ettevõttel küllaltki kõrge. 2016. aastal teenis riigile kuuluv AS Tallinna Lennujaam üle 6,1 miljoni euro kasumit. Üldkoosoleku otsusega jääb see raha Tallinna Lennujaama käsutusse,“ märkis majandus- ja taristuminister Kadri Simson MKMi pressiteates.
Tallinna lennujaama läbivate reisijate arv kasvab prognooside kohaselt 2022. aastaks 2,8 miljoni reisijani tänaselt 2,22 miljonilt, käesoleva aasta algusest on reisijate arv kasvanud koguni 19%.
Perioodil 2017-2023 planeerib Tallinna Lennujaam kokku 137,6 miljoni euro eest investeeringuid. Neist olulisemad praegu käsil olevad on lennuliiklusala arendus, reisiterminali laiendamine, trammiliini ja ühissõidukite terminali ehitus, parkimismaja ehitamine 1200 sõidukile ja lennukite värvimisangaari ehitus.
Seotud lood
Tallinna Lennujaama lennufirmade sekka lisandub alates järgmise aasta aprillist Kesk- ja Ida-Euroopa suurim odavlennufirma Wizz Air, kes alustab kolm korda nädalas toimuvate lendudega Tallinna ja Kiievi Žuljanõi lennujaama vahel 19. aprillil.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.