Täna toimuval IX ladustamise aastakonverentsil Laoseis 2013 rääkis Bauhof Groupi haldusjuht Heiki Muda, et kui töötaja jätab Bauhofi laos ohutusjuhendid täitmata, siis lõppeb see töötaja jaoks teisel korral töölepingu lõpetamisega.
Bauhofi laoks on müügisaal, kus liiguvad ka kliendid oma peredega. Muda sõnul on nad seetõttu muutunud väga karmiks ohutusjuhendite jälgimisel. „Kui töötaja ei täida ohutusjuhendeid, siis esimesel korral töötajat hoiatatakse, teisel korral lõpetatakse tööleping,” kinnitas Muda.
Kaupluse vastutav töötaja peab Bauhofi müügisaalis/laos tegema kontrollringkäigu kaks korda päevas. Tema ülesanne on jälgida, et ei oleks mingeid ohtlikke olukordi kaupade ladustamisel, riiulite seisukorras, tõstukite kasutamises jne. Kõik avastatud puudused kantakse kontrolltabelisse. Et süsteem toimiks – ringkäigud ei oleks formaalsed või ei täidetaks kontrolltabeleid tagantjärgi – viib Bauhofi juhtkond läbi pistelisi kontrolle. Viimase aasta jooksul on tehtud 54 pistelist kontrolli. Nende käigus avastati 5 suuremat rikkumist ja 10 väiksemat rikkumist, rääkis Muda.
Viimase suurema avastatud rikkumisena tõi Muda näite, kui tõstetööde ohutsoonis viibis ka kaupluse külastaja. Samuti tuvastatakse pistelise kontrolli käigus juhtumid, kui üksuse juht on jätnud ringkäigu tegemata, märgib ringkäigu tagantjärele paberitesse või avastatakse puudusi, mida nemad ei ole ringkäigu ajal avastanud. Kaupluse juhatajat karistatakse selliste puuduste avastamisel tulemustasu vähendamisega. Viimasel aastal oleme seda teinud viiel korral, kinnitas Muda.
Seotud lood
6. märtsil on viimane päev registreerumiseks tänavusele ladustamise aastakonverentsile. Konverentsil on jäänud veel viis vaba kohta.
IX ladustamise aastakonverents Laosesi 2013 pani proovile Bauhofi konverentsiruumi mahutavuse. Päevakajalisi laonduse teemasid kogunes kuulama ja arutama 73 osalejat.
Bauhof Groupi haldujuht Heiki Muda näitas ladustamise aastakonverentsil Laoseis 2013 ohutusnõuete vastu eksimisi, mida ta on avastanud ringkäikudel Bauhofi kesklaos. Vaata ja õpi teiste vigadest!
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.