ASi Lindaliini enamusosanik ja tegevjuht Enn Rohula põhjendas ettevõtte suurt maksuvõlga äri hooajalisusega, sest talvel Lindaliini laevad ei sõida, kuid palka on endiselt vaja maksta.
"Probleem on hooajalisuses, ka talvel peame inimestele palka ja riigile makse maksma," selgitas Rohula tänases Äripäevas ettevõtte maksuvõlga. Ta kinnitas, et laevade sõitmise hooajal teenituga kaetakse võlg ning maksude tasumiseks on tehtud graafik.
Meie kiirlaevad kasutavad puhtamat ehk väiksema väävlisisaldusega kütust, mis on teistele kohustuslik alates 2015. aasta jaanuarist, lisas Rohula. Sellise kütuse hind on aga tema väitel kolme aastaga tõusnud kolm korda ja ka see on tekitanud raskusi. "Maksuvõlad pole meie igaastane probleem," kinnitas Rohula.
ASi Lindaliini maksuvõlg oli 2012. aasta lõpuks 1,23 miljonit eurot, millega laevafirma oli veondus- ja laondussektori ettevõtete hulgas maksuvõla suuruselt teisel kohal.
Seotud lood
ASi Krediidiinfo uuringu järgi kasvasid 2012. aasta teises pooles veondus- ja laondusettevõtete maksuvõlad 49,2% võrreldes aasta varasema sama perioodiga.
Äripäev avaldas 10 suurimat maksuvõlglast veondus- ja laodnussektori ettevõtete hulgas.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.