Siseministeerium tuli vastu Peterburis tegutsevatele Eesti ärimeestele ja taastas nende kirjast tingituna eelisjärjekorras piiriületamise, mis kehtis enne augustist jõustunud uut korda
Tänasest võib ootealal eelisjärjekorras koha võtta ka sõiduk, mis veab inimest, kellel on rahvastikuregistris registreeritud elukoht Eestis ja kes töötab Venemaal ning on kantud politsei poolt kuni juuli lõpuni kasutusel olnud nimekirja või on sinna hiljem lisatud.
"Tegemist on ajutise lahendusega, mis on kasutusel seni, kuni rakendatakse infosüsteemis samalaadne elektrooniline lahendus, mis on kavandatud isikutunnistuse põhiselt," selgitas siseministeeriumi pressiesindaja ERR-i uudisteportaalile.
Juba varasemalt ja ka edaspidi võib ootealal eelisjärjekorras koha võtta järgmistel juhtudel:
1) kui sõiduk veab inimest, kellel on Schengeni konventsiooni liikmesriikide territooriumil ajutiseks viibimiseks seaduslik alus - viisa või viisavaba viibimise õigus;
2) kui sõiduk veab inimest, kellel on mõjuv põhjus piiriületuseks ja kelle jaoks oleks piiriületuse üldises ootejärjekorras ootamine ilmselgelt ebaproportsionaalselt koormav;
3) kui sõiduk veab inimest, kellel on muu mõjuv põhjus kiireloomuliseks piiriületuseks ja see on ooteala teenuse pakkuja poolt piiripunktiga eelnevalt kooskõlastatud.
Loe ärimeestele pahameelt teinust uudisele lisatud kirjast.
Seotud lood
Eilsest Eesti-Vene piiril uut piiriületuskorda haldava ettevõtte teatel tingisid järjekorrad piiril süsteemi töökorraldus.
Eilsest kehtima hakanud uus elektrooniline piiriületussüsteem kaotas Eesti-Vene piiril Narvas veokite ja sõiduautode piiriületusjärjekorrad.
Peterburi Eesti Ettevõtjate klubi tegi tagasihoidliku arvutuse, mis ütleb, et arvatavasti läheb Venemaa piiril toimuva kütuseäri tõttu välja Eestist vähemalt 13 miljonit eurot aastas.
Kui sa veel ei tea, millest koosneb sinu ettevõtte jalajälg, siis nüüd on paras aeg selgust saada. Praktiline ja personaalne koolitus aitab sul seda teha.