Rääkige ruttu ja lühidalt, ma olen praegu Valgevenes, tervitas transpordifirma OÜ Sivitrans ainuomanik ja juht Marco Pals eelmise nädala neljapäeval kella ühe paiku tema mobiilile helistajat.
Kuuldes, et ajakirjanik just Valgevenega seoses talle helistab, muutus Pals jutukamaks. Tema kinnitusel teeb Sivitrans nädalas vähemalt ühe reisi Valgevenesse, tuues Tallinnast treileritäie autosid. "Kuna treilerijuht on praegu puhkusel, aga koorem oli vaja ära vedada, olen ise roolis," täpsustas firma juht.
Pals ütles, et Valgevene ots ei ole sugugi paha, vastupidi, ei anna Euroopa vedudega võrreldagi. "Tellija maksab korralikult ja raha laekub probleemideta," põhjendas Pals. "Ja mis kõige olulisem - kütus on tänu euro kallinemisele odav." Kui kuu aega tagasi sai euro eest 4200 Valgevene rubla, siis nüüd 5500 rubla. "Ja see tegi eile tankimisel diisliliitri täiesti ametlikuks hinnaks 0,57 eurosenti," lisas Pals.
Ainus, mis Valgevene reisil ebameeldivust põhjustab, on Läti ja Valgevene piiri ületamine. "Midagi lõbusat siin küll pole, piiril on sageli ummikud," kurtis Pals.
Valgevenet haaranud kasutatud autode sisseostubuumi lainetust annab Eestis tugevalt tunda, buumi põhjuseks on see, et 1. juulil tõuseb Venemaa, Kasahstani ja Valgevene tolliliidus kasutatud autode tollimaks umbes kolmandiku võrra.
Seotud lood
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.