• 17.05.11, 11:23
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kliendid hakkavad kaubaaluseid seadustama

Kommitootja Kalev leiab, et EUR-aluste legaalsust ei peaks kontrollima neid kasutav klient, vaid aluste tootmist ja remonti litsenseeriv organisatsioon.
„Peame autoriõiguste järgimist väga oluliseks, kuid antud juhul pole õige delegeerida autoriõiguste kontrolli lõppklientidele, kellel puudub pädevus ja ressurss selle teostamiseks,“ kommenteeris kommivabriku kommunikatsioonijuht Ruth Roht. „Litsentsitasude kogumiseks moodustatud organisatsioonid peaks selles osas ise aktiivsust üles näitama, samuti keskenduma oma tegevuses aluste müüjatele ja vahendajatele.“
Tänane Äripäev kirjutab, et alustekäitlemiseks vajalike litsentside jagamisega tegelev EPAL hakkab piraataluste tootjate ja vahendajate vastu võitlema aluste kasutajatest koosneva ühisrindega. Selleks toimus ühendusel möödunud nädalal Riias suuremaid jaekette ja tootjaid ühendava ECRi ühine seminar, mille üks teema oli ka piraatkauba-alused. „Seminaril leppisid ECRi liikmed kokku, et hakkavad aluste legaliseerimisega pihta enda laost. Usun, et see muudab olukorda ka Eestis," kommenteeris aluste litsentseerimise eest vastutava EPALi Baltimaade juht Janis Likso. Peagi toimub sarnane ettevõtmine ka Eestis. ECRi liikmete hulka kuuluvad suured jaeketid nagu Prisma ja Rimi ning suurtootjad nagu näiteks Cido.
Märtsis kirjutas Äripäev, et Kalevi šokolaadivabrik sai Äripäevalt teada, et neile litsenseeritud kasutatud EUR-aluseid tarnival Absolut Ehitus OÜl ei ole EPALi litsentsi. „Kuna saime info täna, siis uurime asja ja kujundame selle järgselt oma arvamuse edasise osas,“ kommenteeris AS Kalev Chocolate Factory Operatsioonide direktor Tarmo Virkus märtsi alguses.
„Ei ole uusi arenguid. Kalevil ei ole vahepeal olnud vajadust uusi kaubaaluseid osta ja ilmselt niipea ei teki ka, sest meile hetkel piisab ringlevatest alustest,“ kommenteeris Roht. „Samuti oleme firmasiseselt oma tööd veidi ümber korraldanud ja kasutame nüüd majasiseselt plastmassist kaubaaluseid, mis vähendab aluste vajadust veelgi.  Kui vajadus tekib, kujundame oma seisukoha.“
Kaks kuud tagasi tõstatatud probleemil litsentseeritud EUR-aluste parandaja Metrosystem OÜ müügijuht Villem Massuri sõnul muutusi ei ole. „Tuleb tunnistada, et vahepeal ei ole muutunud suurt midagi. Ettevõtted otsivad pigem õigustusi ja vabandusi piraataluste kasutamisele,“ selgitas Massur.
Milliste põhjendustega Eesti ettevõtted piraataluste kasutamist õigustavad, saad pikemalt lugeda tänasest Äripäeva Logistika rubriigist. Selleks vajaliku päevapileti saad osta SIIT.

Seotud lood

Uudised
  • 08.03.11, 12:20
Paul: rämpsalus ohustab kaubandust ja ladustamist
Eesti Ostu- ja Tarneahelate Juhtimise Ühingu juhi Illimar Paul teab õnnetusi, mille põhjuseks ebakvaliteetsed alused.
Uudised
  • 08.03.11, 10:03
Eestis vohab alusepiraatlus
Praktiliselt kõik Eestis EUR-aluseid tootvad ja parandavad firmad tegelevad piiratlusega.
Uudised
  • 09.03.11, 09:04
Kommitootja Kalev ostab kaubaaluseid litsentsita käitlejalt
Kalevi šokolaadivabrik sai Äripäevalt reedel teada, ent neile litsenseeritud kasutatud EUR-aluseid tarnival Absolut Ehitus OÜl ei ole EPALi litsentsi.
  • ST
Sisuturundus
  • 10.10.24, 16:11
Lahendus ettevõtte juhile võlgade haldamiseks – Infopanga võlaregister
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus. Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele