Möödunud nädalal kinnitas valitsus riigi enamusotsustusõigusega äriühingute poolt 2011. a riigieelarvesse makstavate dividendide summad. Tallinna Sadamalt võtab riik dividende 39,4 miljonit eurot.
Kokku tahab riiki dividende saada riigiosalusega ettevõtetelt 108,2 miljonit eurot, rääkis peaminister Andrus Ansip valitsuse pressikonverentsil.
Dividende tuleb maksta Eesti Energial 56 miljoni eurot, Tallinna Sadamal 39,4 miljonit eurot. Eesti Lotol eeldatavalt 4,3 miljonit eurot ja Eesti Raudtee 3,2 miljonit eurot.
Omalt poolt kommenteeris majandusminister Juhan Parts: "Sadam näitab täna nii kaubamahte kui ka reisijamahte, mis on läbi aegade võib-olla suuremad. Sadamale on lisandunud väga palju muud võimalusi teenida raha, ennekõike kütuselao ja muudest logistikateenustest ja muidugi peab arendama edasi, et see saaks niimoodi jätkuda." Ta lisas, et transpordisektor on praegu päris kenasti taastunud, arvestades 2007. aasta olukorda, kui ka üldist maailma kaubanduse järsku kukkumisest finantskriisi järel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Esmakordselt võtab riik dividende Eesti Raudteelt ja suurusjärgus 3,2 miljonit eurot.
Peale eilset ASi Tallinna Sadam juhtkonna kogunemist teeb ettevõtte nõukogu aktsiate omanikule majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ettepaneku noteerida ettevõtte aktsiad Tallinna börsil, et katta valitsuse poolt nõutavate hiigeldividendide kulusid.
Valitsus kinnitab täna riigi osalusega transpordi- ja logistikaettevõtete poolt makstavate dividendide summad 2011. aastaks.
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.