Transporditöötajad on päästjatega solidaarsed ja toetavad nende tänase meeleavalduse kõiki nõudeid. Seejuures rõhutavad nad, et Eesti eirab rahvusvahelisi kokkuleppeid riigitöötajate streigiõiguse küsimuses.
"Leiame, et päästjate tänane protestiaktsioon on õigustatud. See on konstruktiivne viis oma muredest laiemalt teada anda ja tagada tööeluprobleemide lahendamine," ütles Transpordi Ametiühingu esimees Peep Peterson.
Tööaja õiglase tasustamise kõrval pidas Peterson oluliseks riigitöötajate streigiõiguse tunnustamist ka Eesti seadustes. "Kuigi streigiõigust lubavad välislepingud on Eesti seaduste suhtes ülemuslikud ja võimalik streik seega igati õiguspärane, on inetuvõitu, kui Euroopa Liidu liikmesriigi seadus on otses vastuolus rahvusvahelise tava ja võetud kohustusega," ütles Peterson. Ta lisas, et inimesed peavad saama päästetud ka streigiõiguse tingimustes ning seetõttu võivad päästjad ja politseinikud vajada laiendatud õigustega lepitusmenetlust oma õiglaste palganõudmiste rahuldamiseks. "Samas pole teistel riigitöödel streigikeeld mitte millegagi õigustatud," sõnas Peterson. Transpordi Ametiühing on oma 4300 liikmega üks Eesti suuremaid ametiühinguid, mis teiste maantee- ja lennunundusalatöötajate hulgas ühendab ka kiirabijuhte. Kiirabijuhid tunnevad päästjate suhtes erilist solidaarsust, sest operatiivalal tegutsedes seistakse tihti õlg-õla kõrval ja kogetakse sarnaseid probleeme.
Seotud lood
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.