• 10.05.10, 09:03
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Märtsis kaubavahetus suurenes

2010. aasta märtsis suurenes kaupade eksport jooksevhindades 17% ning import 27% eelmise aasta märtsiga võrreldes, teatab Statistikaamet.
Märtsis eksporditi Eestist kaupu 9,7 miljardi krooni väärtuses ning imporditi Eestisse 12,4 miljardi krooni eest. Viimati oli nii eksport kui ka import suurem 2008. aasta novembris.
Eksport suurenes 1,4 miljardit krooni ning import 2,6 miljardit krooni eelmise aasta märtsiga võrreldes.
Impordi olulist suurenemist märtsis mõjutasid suuremahulised üksiktehingud. Impordi kasvu tõttu suurenes ka kaubavahetuse puudujääk, mis oli märtsis 2,7 miljardit krooni. Võrreldes eelmise aasta märtsiga kasvas puudujääk ligi kaks korda.
Euroopa Liidu (EL 27) riikidesse eksporditi Eestist kaupu 7,4 miljardi krooni eest, mis moodustas 76% Eesti koguekspordist. Eelmise aasta märtsiga võrreldes kasvas eksport EL riikidesse 22%. Ühendusevälistesse ehk nn kolmandatesse riikidesse eksporditi kaupu 2,4 miljardi krooni väärtuses, mis oli 3% rohkem kui 2009. aasta märtsis.
Euroopa Liidu riikidest imporditi Eestisse kaupu 9,4 miljardi krooni väärtuses, mis moodustas 76% Eesti koguimpordist. Eelmise aasta märtsiga võrreldes suurenes import EL riikidest ligi neljandiku. Väljastpoolt Euroopa Liitu imporditi kaupu 3 miljardi krooni eest, mis on 39% enam kui mullu samal kuul.
Euroopa Liidu riikidega oli kaubavahetuse puudujääk 2,1 miljardit krooni. Kaubavahetuses kolmandate riikidega oli samuti puudujääk, kuna eksport neisse riikidesse oli 0,6 miljardit krooni väiksem kui import.
Veebruariga võrreldes kasvas märtsis eksport 1% ja import 30%. Kaubavahetuse suurenemise üks põhjus oli ka see, et märtsis oli neli tööpäeva rohkem kui veebruaris.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 10:27
Maksuvõlglaste arv on kasvanud 35%, pankrotis ettevõtete arv 48%
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele