"Riia lennujaam toimetab riigi toel ja meie oleme isemajandavad," osutas Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Rein Loik võimatusele võrrelda siinset ja lõunanaabrite lennureisijate mahtu.
"Aasta algusest peale on igal kuul Tallinna Lennujaamas käinud reisijaid 25% vähem kui möödunud aastal. Viimatel kuudel on see vahe kahanenud," selgitas ta. Langus on stabiliseerunud aasta lõikes tasemele 25-26%.
"Novembrist peaks see miinusnäitaja olema kahanenud 20%-le ja aasta lõpuks peaks Tallinna Lennujaamas teenindatud reisijate arv tulema 1,35 miljonit inimest, mis on samuti 25% väiksem, kui aasta tagasi," andis Loik ülevaate reisijatemahu kujunemisest.
Samas prognoosis ta 2010. aastaks reisijate arvus võrreldes 2009. aastaga kasvu. "Kas 2010. aasta saab olema taastatud 2008 - ma ei usu," lisas Loik skeptiliselt.
Ehkki esmapilgul on riialaste oodatav reisijate aastanäitaja Tallinna omast ligi kolm korda Tallinna omast suurem, on selle saavutuse taga lennujaama juhi sõnul lõunanaabriute riigi suur tugi nii lennujaamale kui sealsele põhiopereerijale airBalticule. "Riia Lennujaamast on ju 70% airBalticu all," tõdes ta.
Teiseks on Riia lennujaam transiitfirma, kus näiteks eestlase reisil Brüsselisse registreeritakse ta neli korda. "Seetõttu kasvabki riialaste reisijate arv kui pärmil - kuid Tallinn ju transiitjaam pole, teisalt on selline transiitreisidel reisijate kordistamine suurtes transiitjaamades tavaline praktika," osutas ta Riia Lennujaama 4 miljoni saavutamise kunstlikkusele.
"airBaltic lubab olla sellel aastal kasumis - ma ise küll sellesse ei usu," lisas Loik lõpetuseks kavalalt.
Seotud lood
Selle aasta lõpuks loodab Vilniuse lennujaam saada teendindatud üle 1,3 miljoni reisija. Novembris teenindati 95 771 reisijat, mis on 22% vähem, kui aasta eest. Siis oli see arv 122 783, edastab Baltic Course.
"Meil tuleb reisijate arvuks selle aasta lõpuks 1,35 miljonit," kostis ASi Tallinna Lennujaam juhatuse esimees Rein Loik Riia Lennujaama täituva tulemuse peale.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.