Majandusminister Juhan Parts tunnistas, et plaan parandada eelarvetasakaalu Tallinna Sadamast võetava rahaga tundub talle võrdlemisi keeruline.
"Dividendid ei ole mingi maas lebav raha, mis tuleb lihtsalt üles korjata ja ühisesse katlasse panna," vahendas ERR Partsi sõnu valitsuse pressikonverentsilt.
"Kui ettevõttel on kasum, ei tähenda see, et ettevõttel on ka reaalselt raha. Ja kui isegi on reaalselt raha, ei tähenda see, et ettevõttel pole mingeid kohustusi või investeerimisprojekte. /.../ Tallinna Sadama puhul need piirangud kehtivad," kinnitas majandusminister. Parts rõhutas, et riigiettevõtted peavad saama pärast dividendide väljavõtmist edasi tegutseda.
Seotud lood
Valitsus võtab eelarve täitmiseks Eesti Energiast ja Tallinna Sadamast dividendid täies mahus välja, samuti ostetakse Eesti Energialt tagasi põhivõrk.
Tallinna Sadama finantsdirektori Marko Raidi sõnul ei soovi välispangad aktsepteerida sadama laenutaotlusi olukorras, kus riik soovib kogu teenitud kasumi dividendidena välja võtta.
Kui valitsus võtab eelarve täiteks Tallinna Sadamast kogu kasumi ehk 427 miljonit välja, peab riigiettevõte dividendide maksmiseks raha laenama.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.