Juhtivad Soome firmad sõlmivad enam kui miljardi euro väärtuses kaubanduskokkuleppeid Hiinaga.
Maailma juhtivate mobiiltelefonitootjate hulka kuuluv Nokia on seotud hiinlaste kahe võimaliku tehinguga, telekommunikatsioonifirma TeliaSoner samuti ühega.
Soome peaminister Matti Vanhanen ja Hiina asepeaminister Li Keqiang, kes viibib eilsest Soomes kahepäevasel visiidil, kinnitasid, et kahe nädala pärast saabub põhjanaabrite juurde sadu Hiina ärimehi kaubandus- ja investeerimismissioonile. Sõlmitakse kokkuleppeid 1,5 miljardi euro ehk 23,5 miljardi krooni ulatuses.
Yle hinnangul on see tööstushiiu esimene ametlik missioon Soome. Kumbki osapool pole kokkulepete üksikasju avaldanud.
Kauppalehti andmeil koosneb 10. juulil põhjanaabreid väisav delegatsioon 200-300 ärimehest. Ehkk Li ei öelnud pressikonverentsil, millistele tööstustele ja toodetele ettevõtjad silma tegema tulevad, ennustab ajaleht, et tõenäoliselt on tööstushiid huvitatud tipptehnoloogiast ning keskkonnasõbralikest tootmisseadmetest ja - masinatest.
Hiina on tänavu Euroopas juba "ostureisil" käinud, kevadel Suurbritannias ja Saksamaal. Seal sõlmiti lepinguid umbes 13 miljardi dollari ehk enam kui 130 miljardi krooni väärtuses.
Asepeaminister kohtub täna lisaks Soome väliskaubandusministri Paavo Väyryneni ja president Tarja Haloneni ka Soome ettevõtteid, eesotsas Nokiaga.
Seotud lood
"Eesti Raudteel on loomulikult hea meel, kui tuleb kaupa juurde," avaldas Eesti Raudtee juhatuse liige Priit Haller heameelt järgmisel nädalal saabuva hiinlaste delegatsiooni üle.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.