Saksamaa ettevõte Arcandor, mis omab postimüügikataloogi Quelle ja kaubamajade ketti Karstadt, läks saneerimisele.
Arcandor on Saksamaal juba kolmas suur jaekaubandusfirma, mis sel aastal maksejõuetuks muutus. Enne pankrotti küsis Arcandor valitsuselt 650 miljonit eurot laenu, kuid sai eitava vastuse, kirjutas Äripäev.
Metro, suuruselt teine jaekaubandusgigant Saksamaal, kordas kohe pakkumist 60 Karstadti kaubamaja ostuks. Karstadti kaubamajasid on kokku 91. Metro sooviks on integreerida Karstadti kaubamajad Kaufhofi jaekaubandusketiga.
19. sajandil loodud Arcandor koondab ligikaudu 43 000 töökohta. Ettevõte oli pankrotiohus ka 2004. aastal. Karstadti kaubamajad on samasugused suunakujundajad nagu Harrods Londonis või Galeries Lafayette Pariisis. Ühes Karstadti kaubamajas müüakse 400 000 nimetust erinevat kaupa. Viimastel aastatel kaotas kaubamajade kett väiksematele ja rohkem spetsialiseeritud kauplustele.
Mai keskel nimetas Eesti Quelle juht Mari Rahumägi Hobby Halli sulgemist ennatlikuks sammuks, mis näitab omanike närvilisust. Naise sõnul on ju kõigile teada, et järgnevad aastad ei tule meelakkumine. "Kõik suuremad ettevõtted teevad praegu sahtlisse kolm äriplaani - optimistlik, pessimistlik ja realistlik," lisas ta.
Quelle OÜ kuulub Quelle International Ltd-le.
2008. aastal saavutas Quelle OÜ müügikäibeks 485 miljonit krooni, mis tähendab 25% Eesti ja 36%list Läti turu müügi kasvu. Eestis müüs Quelle 241 miljoni krooni eest. Postimüügiturg moodustab pisut vähem kui 2% mõlema Balti riigi jaekaubandusest. Ettevõtte kasum ulatus mullu 92 miljoni kroonini.
2007. aastal teenis Quelle OÜ 280,5 miljoni kroonise käibe juures 5,1 miljonit krooni kasumit.
"Quelle Eestit see üldse ei puuduta, kuna Quelle Eesti omanikettevõte on Quelle International, mis on registreeritud Londonis. Meie tegevus jätkub igapäevaselt – toimub nii tellimuste vastuvõtmine, pakkide saatmine kui ka kõik muu," sõnas Eesti Quelle juht Mari Rahumägi.
Seotud lood
Saksa postimüügifirma, enam kui 80 aastase ajalooga Quelle lõpetab tegevuse, sest ei suutnud astuda kaasa internetikaubanduse sammu.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.