Riigile kuuluvate logistikafirmade juhid põhjendavad töötajate töötasu vähendamise vajadust põhiliselt keeruka majandusolukorraga, mitte riigipoolse survega.
Eesti Raudtee avalike suhete juht Urmas Glase kinnitas, et firma on töö ümberkorraldamises tervest riigist kaugel ees ja nimelt hakkas Eesti Raudtee kulude kokkuhoiu eesmärgil juba 2007. aasta aprillis sisemisi muudatusi tegema, kuna kaubavedude maht kukkus järsult, kirjutas Postimees.
«Oleme pidevalt püüdnud hoida kulusid ja töötajate arvu vastavuses tegelikule töömahule,» selgitas Glase, «kui tööd jääb vähemaks, tuleb ka personalikulusid kokku hoida, samamoodi käitume nüüd ja edaspidi.»
Lennuliiklusteenistuse aktsiaseltsi finantsdirektor Marko Otsing kinnitas, et lähtuvalt kehvast majandusolukorrast on firma vähendanud töötajate lisatasusid.
Tallinna Sadama finantsdivisjoni juht Marko Raid väitis, et firma ei ole siiani oma töötajate põhipalkasid vähendanud, viimase aasta jooksul on aga ettevõte olnud sunnitud koondama umbes 100 töötajat.
Seotud lood
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.