• 17.04.09, 10:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Saaremaa silla ja Tallinna-Tartu maantee ehitus keskkonnaohtlike projektide seas

Rahvusvahelised keskkonnaühendused Bankwatch ja Friends of the Earth avaldasid nende hinnangul 55 problemaatilist uute Euroopa Liidu riikide projekti, mis võivad kaasa tuua suure keskkonnakahju.
Eestist on nende seas Tallinn–Tartu maantee ehitus ning nn Saaremaa sild, kirjutas Oma Saar.
Selliseid projekte on organisatsioonid varemgi kaardistanud, kuid seekord tuntakse muret selle üle, et majanduskriisi tingimustes on oht, et nimetatud projektid viiakse ellu kiirustades.
Organisatsioonide andmeil on Euroopa Komisjon teinud ettepaneku suurte infrastruktuuriprojektide elluviimise kiirendamiseks, kuid küsimus on selles, kas riigid on valmis saadavaid investeeringuid targemalt kasutama.
Bankwatch ütleb, et vastuoluliste projektide läbisurumise asemel peaks Euroopa Komisjon just praegu tugevamini rõhuma keskkonnaseaduste järelevalvele ning võimalikult avalikult näitama, kuidas avalikku raha majanduse taaselustamiseks kasutatakse.

Seotud lood

Arvamused
  • 09.08.16, 12:15
Saaremaa sild tuleb pärast oravaid
Saaremaa silda tuleks rahastada ELi rahaga, Tallinna Sadama tellitud praamide mahamüümise ja riigilaenuga, kirjutab ettevõtja ja majandusteaduste dotsent Endel Oja.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.04.25, 17:41
Milliseid digivahendeid ja keskkonnasäästlikke lahendusi vajab kaasaegne autopark?
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele