Ruhnu laevaliini lepingust lahti öelnud Saaremaa Laevakompanii ei pea lepingu ennetähtaegse lõpetamise eest trahvi maksma, kuid peab arvestama raskustega edasistel riigihangetel osalemisel.
“Laevaliini lepingu sõlmimisel leppetrahve sisse ei kirjutatud. Miks see nii oli, seda ma ei oska kommenteerida,” ütles Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik ajalehele Meie Maa. Külla aga sõnas Männik, et lepingu rikkumine toob kaasa teatud piirangud edaspidi riigihangetel osalemisel.
Riigihangete ameti hankeosakonna juhataja Andres Veel selgitas, et ehkki riigihangete seadus konkreetseid piiranguid lepingu rikkujale ei sea, on hanke läbiviijal kvalifitseerimisel õigus nõuda tõendeid varasemate lepingute korrektse täitmise kohta.
Seotud lood
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.