"Jah, D2D osutab lihtkirja teenuseid ka pärast 1. aprilli," ütles D2D juhatuse liige Olle Koop.
"Meil pole muud võimalust, kui eeldada, et nii seadusandja kui ka täidesaatva võimu poolt korduvalt välja öeldud “postituru avamine” ei tähenda selle lõplikku sulgemist," jätkas ta.
"Kui tänane Eesti Posti tähitud kiri maksab 26 krooni, siis universaalteenuse postiteenuse makse võib Vabariigi Valitsus seaduse kohaselt kehtestada teiste postiteenuseosutajate jaoks nullist kuni 25 kroonini ühe ühiku kohta," selgitas Koop. "Seega peaks konkurent olema võimeline osutama 1 krooni eest teenust, mida Eesti Post ei suuda osutada vähema kui 26 krooni eest, seda ka müüma ja kasumit teenima. See tähendab, et kui valitsus otsustab näiteks kehtestada maksumäära 0 krooni, on postiturg täielikult avatud ja kui kehtestatakse maksumäär 25 krooni, on postiturg täielikult suletud.," lisas ta.
Eelnõu kohaselt kehtestatakse universaalse postiteenuse makse määrad rahastamiskohustusega postiteenuse osutajale. Lihtsaadetisena edastatava kirja makse määr nii riigisisestele kui ka rahvusvahelistele postisaadetistele on 2,3 krooni. Täht- või väärtsaadetisena edastatava kirisaadetise makse määrad on 18,9 krooni. Postipakkide edastamise makse määr on 0 krooni sõltumata, kas see on liht-, täht- või väärtsaadetis.
"Mis puudutab Eesti Posti 61 miljoni suurust kahjumit postituru avanemisel, siis see "kaotus" on vaid suurepärane võimalus kasutada seda oma niigi selge monopoolsuse kinnitamiseks Eesti kirjaturul, et manipuleerida avaliku arvamusega ja sundida valitsust kehtestama võimalikult kõrge universaalse postiteenuse maksumäära konkurentidele," ei varja Koop pahameelt.
"Ilmselt see ongi olnud nii seaduse loojate kui ka Eesti Posti eesmärk algusest peale, sest kuidas teisiti mõista fakti, et seaduse väljatöötamise juures pole mitte kunagi olnud kedagi teist kolmest litsentseeritud postiteenuseosutajast peale Eesti Posti."
Seotud lood
Aprillist avaneb postiturg, ent monopoolses seisundis Eesti Posti konkurendid, eelkõige Express Post ja D2D, on avaldanud rahulolematust protsessi ja kehtestatud maksemäärade osas. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist nõustus olukorda kommenteerima sideosakonna juhataja Tõnu Nirk.
Konkurentsiameti andmeil võib järk-järgult kaduda universaalse postiteenuse makse määr ka kirjade edastamiselt. Täna peavad 19 kroonini saadetise kohta ulatuvat tasu maksma ettevõtjad, kes soovivad mullu avanenud postiturul konkureerida.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.