Vene raudtee prognoosib sel aastal mahtude vähenemist kolmandiku võrra, nii et Eesti Raudtee kaubamahtude vähenemine ei ole üllatav, leidis Eesti Raudtee avalike suhete juht Urmas Glase.
„Oleme vaid üks osa logistilisest ahelast, mille mõlemad otsad algavad mujalt. Peamised kaubavood kulgevad läbi Eesti,“ selgitas ta, et ida-naabri suur kaubavoogude maht mõjutab negatiivselt ka Eestit. „Maailmamajanduse võngetest ei ole ka meil pääsu.“
Aasta esimesel kuul vähenes kaubaveomaht Eesti Raudtee infrastruktuuril võrreldes eelmise aastaga ligi 15 protsenti. Kokku veeti jaanuaris raudteel kaupa 2,23 miljonit tonni.
Siiski otsib Eesti Raudtee ja eriti selle tütarettevõte EVR Cargo võimalusi, kuidas kaubavooge siia meelitada. „Loomulikult saab midagi ise ära teha, konkureerime siin just naaberriikidega,“ lisas Glase.
Selle kuu tulemuste ja tuleviku kohta ei soovinud mees kommenteerida. „Kuu ei ole veel läbi. Viimase aja prognoosid ei ole eriti täpsed olnud ja hoiame enda mõtted pigem enda teada,“ lisas ta.
Seotud lood
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.