Eesti ja Soome vahele tunnelit kavandav Peter Vesterbacka ütles täna Tallinnas esinedes, et 70 protsenti rahast tuleb Hiina investoritelt ning ülejäänu Skandinaavia ja Baltimaade pensionifondidest.
- Soome lahte kavandatavad rajatised. Foto: Yle graafik
"Nagu iga äri või idufirma puhul: kui äriplaan on hea, siis raha leidmine ei ole probleem,"
vahendas ERRi uudisteportaal Vesterbacka esinemist.
Tunnel loodetakse valmis ehitada viie aastaga - 2014. aasta 24. detsembriks. "See oleks ilus jõulukingitus," ütles ta. "Me läheneme sellele nagu idufirma. /.../ Me ei taha, et see projekt jääks kuidagi aastateks ootele. Meil ei ole kiire, kuid me tahame edasi liikuda kiiresti."
Vesterbacka toonitas, et tunnel ehitatakse eraraha toel ning valitsustelt ja euroliidult raha ei küsita. Ta on pidanud läbirääkimisi Soome keskkonnaministeeriumiga ning sealt on talle kinnitatud, et keskkonnaküsimused ei hakka tegevust aeglustama.
Projekti praegust seisu selgitades rääkis Vesterbacka, et tunneli ehitamiseks loodud FinEstBayArea konsortsium plaanib lähinädalatel tutvustada detailsemat plaani.
Autor: Äripaev
Seotud lood
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.