Transiidikeskuse uus juht Vladimir Popov tegutseb transpordi- ja sadamaäris 1990. aastast. Kanadas, Horvaatias, Venemaal, Ukrainas ja Lätis firmasid juhtinud Popov tunnistab, et viimaste aastate suured muutused on kõvasti raputanud ka transiidisektorit, kirjutab Äripäev.
- Vladimir Popov Foto: Andras Kralla
Transiidikeskusse kutsus Popovi ettevõtte peaaktsionär
Anatoli Kanajev. Selle aasta märtsist ametisse asunud Popov tunnistab, et uuel kohal ei olnud tal vaja midagi radikaalselt muuta: kui klientidega suhtluses oligi veidi konarlikkust, siis ka need probleemid lahenesid. Kaubavoogude vähenemise põhjus on aga selles, et Eesti on transiidimaa, kust palju veoseid liigub itta – ja siin määrab juba paljutki poliitika.
Delovõje Vedomosti vestles Transiidikeskuse uue juhiga transiidivaldkonna eripärast.
Üldiselt arvatakse, et transiit on surnud. Kuidas Transiidikeskus saab siis veel elus olla?
Firma orienteerus õigel ajal ümber. Me ei istunud ega oodanud, millal transiitveosed taastuvad - endised mahud ei oleks niikuinii tagasi tulnud, ka siis mitte, kui ELi ja Venemaa suhted oleksid suurepärased. Võtsime suuna kohalikule tootjale.
Millal see “õige aeg” oli?
Kolm aastat tagasi.
Loe kogu intervjuud
Äripäevast.
Autor: Jaroslav Tavgen Delovõje Vedomosti
Seotud lood
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.