• 11.12.14, 15:27
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tallink ostab Soome firmalt uue kiirlaeva

Tallink Grupp sõlmis Soome firmaga kokkuleppe 230 miljoni eurose loodussõbraliku reisilaeva tellimiseks Tallinna-Helsingi liini kiirlaevateenuse jaoks.
Meyer Turku Oy valmistatava laeva maksumuseks kujuneb umbes 230 miljonit eurot ning Turu laevatehases ehitatav alus peaks valmima 2017. aasta alguses. Projekti maht laevatehase jaoks on ligi 2000 inimtööaastat, teatas Tallink.
Uue laeva pikkus on 212 meetrit ning brutotonaažiks 49 000 tonni. 2800 reisijakohaga alus hakkab sõitma Tallinna-Helsingi liinil.
Tallinki teatel on uus laev innovatsiooni ja tehniliste lahenduste tõttu oluliselt energiasäästlikum. Alus kasutab kütusena veeldatud gaasi ning vastab laevafirma teatel kõikidele uutele ja rangematele heitgaase puudutavatele nõuetele heitgaaside seirealadel, mille hulka kuulub ka Läänemeri.
Autor: aripaev. ee

Seotud lood

Uudised
  • 27.02.15, 11:24
Tallink müüb kaks reisilaeva
Tallink teatas börsile, et tema tütarettevõtted on jõudnud kokkuleppele reisilaevade Regina Baltica ja Silja Festivali müügiks.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.04.25, 17:41
Milliseid digivahendeid ja keskkonnasäästlikke lahendusi vajab kaasaegne autopark?
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele