• 04.02.14, 13:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti logistikud otsivad Indias ärikontakte

Sel nädalal viibib Indias Eesti äridelegatsioon eesotsas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi ja EASi juhatuse liikme Martin Hirvojaga.
„Meie põhihuvi on tuua siia järjest rohkem välisinvesteeringuid ja tihendada koostööd India ettevõtetega. Visiidi fookuses on logistika ja seetõttu on ka Eesti delegatsioonis hulk logistikaettevõtteid,“ selgitas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse liige Martin Hirvoja.
Näiteks on plaanis külastada Mumbaid, pidades just silmas logistikute huve. Bengalurus tutvutakse IT-sektoriga ja kavas on kohtumine India suurima laevandusettevõtte Shipping Corporation of India (SCI) juhtkonnaga.
Eesti peamised eksportartiklid Indiasse olid 2012. aastal statistikaameti andmetel masinad ja seadmed 42,6% (paberimass ja tooted sellest 25% ning metallid ja metallitooted 18,6%).
Peamised importartiklid olid aga masinad ja seadmed 45,3%, metallid ja metalltooted 16,2%, tekstiil ja tekstiiltooted  9,2%, keemiatooted 8,8% ja taimsed tooted 5,2%, vahendas EAS oma pressiteates.
Visiit kestab 7. veebruarini.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.04.25, 17:41
Milliseid digivahendeid ja keskkonnasäästlikke lahendusi vajab kaasaegne autopark?
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele