Transiidikeskuse juhi Erik Laidvee sõnul soovivad nad, et mängureeglid oleksid kõigile ühesugused, kuid Tallinna Sadama poolt nad seda ei tunne.
"Meie arvates oli viga see, et Tallinna Sadam müüs maha Muuga sadama," lausus Laidvee Delovõje Vedomosti korraldatud konverentsil "Minu äri Eestis täna ja homme".
Lisaks nimetas ta Tallinna Sadama ainsaks maailmas, mis tõstis tariife. "Kõige tähtsam on peale tariifide ühesugune suhtumine. Me tunneme, et siin on oldud ebaõiglane. Tallinna Sadam müüs Muuga sadama, see on meie arvates viga. Mis seal halba on? Esmapilgul midagi. Kuid kui süveneda, siis see on ebaõiglane võrreldes meie konkurentidega," märkis ta.
Mis mõjutab Eesti transiidi konkurentsi? "See, et valitsus otsustab tõsta navigatsioonitasud neli kuni kuus korda. Peale sellist ütlust ei teagi mida teha," märkis Laidvee.
Ta lisas, et kui Transiidikeskus peaks ütlema oma klientidele, et tasud tõusevad nii palju, siis teadagi, mis reaktsioon võib tulla. "Selliseid samme ei tohiks teha," nentis firmajuht.
Transiidi allesjäämise nimelt tuleks tema sõnul olla efektiivsem kui naabrid. "Individuaalne lähenemine iga kliendi poole. Investeeringud arenemiseks. Stabiilne ärikliima. Tuleb teha koostööd kõikide partnerite ja osaliste vahel," lausus Laidvee.
Seotud lood
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.