Eesti uute tarbesõidukite turul müüdi eelmisel aastal 2787 sõidukit. Teistest peajagu üle olid Peugeoti ja Citroeni kaubikud, mida mõlemat müüdi üle 400 sõiduki.
Peugeoti diilerid müüsid 2011. aastal 495 kaubikut ning lisaks ka kaks kuni 3,48 tonnise täismassiga veoautot. Kaubikutest müüdi enim alla 4m3 kaubaruumi mahuga kaubikuid (245 tk), milledest üle poole suutis müüa Amserv Grupp (131 tk).
Citroeni kaubikute müügi taga oli vaid üks diiler, Veho Eesti, kes müüs neid kokku 406 tk ning lisaks ka ühe 10-19 kohalise Citroeni bussi. Ka Citroeni kaubikutest oli enimmüüdud alla 4m3 kaubaruumi mahuga sõidukid (166 tk).
Raskeveokite turul on tihe rebimine Volvo ja Scania vahel. Volvo üle 16 tonnise täismassiga veokeid müüdi eelmisel aastal 208 tk, Scania samaväärseid sõidukeid aga vaid üks vähem, ehk 207 tk. Üle saja sõiduki küündis raskeveokite turul ka Mercedes-Benzi veoautode müük, mida müüdi 131 tk. Saja ligi suutis müüa ka MAN, kelle üle 16 tonniseid autosid müüdi 89 tk.
Busse müüdi eelmisel aastal tagasihoidlikult. Suurimad müüginumbrid olid Ivecol (22 tk), Mercedes-Benzil (10 tk) ja MANil (7 tk).
Seotud lood
Esimeses kvartalis edukalt kulgenud tarbesõidukite müük jäi aprillis alla nii tänavusele märtsile kui ka eelmise aasta aprillile.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.