• 01.12.11, 11:50
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Läti võttis airBalticu Flickilt täielikult üle

30. novembril ostis Läti valitsus 47,2% osaluse Läti rahvuslikus lennufirmas airBaltic. Koos olemasoleva osalusega saab Läti valitsus enda kontrolli alla 99,8% kogu ettevõtte aktsiatest, kirjutas news2biz.
Üleostetud aktsiate omanik oli  varem Baltijas Aviacijas sistemas, mille omanik oli lennufirma endine president ja tegevjuht Bertolt Flick. Kuna Flick oli ostnud lennufirma aktsiad laenuga, mis oli võetud hetkel pankrottiminemas Läti Krajbankast, otsustas valitsus lennufirma aktsiad üle võtta kuna olid tõsised kahtlused, et BAS ei suuda tagada lennufirma jaoks vajalikke investeeringuid.
Viimane aga tähendab, et Läti valitsus peab nüüd kõik investeeringud ise rahastama. Need võivad ulatuda ligikaudu 77 miljoni latini. Raha saamiseks plaanib valitsus 22. detsembril uut airBalticu aktsiate emissiooni väärtusega 77 miljonit latti. Uusi aktsiaid pakutakse kas BASile või mõnele uuele strateegilisele investorile.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 14.02.25, 12:55
Vedajate väljakutsed 2025. aasta kindlustusturul
Äripäeva Autovedajate aastakonverentsil tegid IIZI ärikliendiüksuse juht Kaido Konsap ja analüütik Tiit Jõgi ülevaate kindlustusturu hetkeolukorra kohta. Muuhulgas arutati ka tuleviku väljakutseid keskendudes eelkõige liiklus- ja kaskokindlustuse arengutele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele