Pole välistatud, et kütusemüüjatega sarnast kopsakat tagasama peavad varsti maksma ka teiste valdkondade ettevõtted, hirmutab vandeadvokaat Helmut Pikmets.
"Ajakirjanduses on korduvalt kajastatud maksuhalduri andmeid, mille kohaselt esineb käibemaksupettusi kõige enam sellistes valdkondades nagu ehitus, kinnisvaratehingud, metalltoodete valmistamine, puiduga seotud tehingud, maismaaveondus jne," kirjutab Pikmets advokaadibüroo Varul maksuõiguse infokirjas.
Tänavu 1. aprillil jõustusid vedelkütuse seaduse (VKS) ja käibemaksuseaduse (KMS) muudatused, mis nõuavad kütusemüügiga tegeleva ettevõtte registreerimisel 100 000 kuni 1 miljoni euro suurust tagatisraha. Eelnõu menetlemisel Riigikogus põhistati seadusemuudatust vajadusega võidelda maksupettustega kütuse müügi valdkonnas.
"Kuigi seadusandja põhjendab seadusemuudatuse vajalikkust üksnes kütuse müügi valdkonnas, ei saa välistada, et sama probleemi ees seisavad varsti ka teiste valdkondade ettevõtjad," kommenteerib Pikmets. Ta märgib seejuures, et ettevõtjaid ei tohiks maksudes erinevalt kohelda.
Seotud lood
Maksupettuste hulk logistikafirmade hulgas on samal tasemel nagu igas teises äris ja ma ei arva, et neile peaks kehtestama tagatisnõude, kommenteeris DSV Transport juhatuse esimees Jaan Lepp.
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.