Soome eksportivad tööstused kannatavad konteinerinappuse tõttu, sest väljaveol ületab nõudlus impordiga riiki tulevate konteinerite hulka.
Tasakaalu lööb paigast ära Soome väliskaubandus ning põhjus, et Venemaa ei taastu Soomega ühes taktis. Nii ei jõuagi Venemaale eksporditud konteineritega sealt samaväärselt ühikuid tagasi, vahendas Yle.
Kimmo Naski, Kotka sadama juht näeb puudusel veel üht põhjust. "Poolteist aastat tagasi viis Soome sisse kaalul põhineva teemaksu, mis suunas märkimsväärse koguse konteineriliiklust muudesse kanalitesse. See takistab hetkel Soome eksporti," kommenteeris Naski.
Jari Gröhn, Transpordiministeeriumist lisas, et põhjuseks on ka Vene ja Soome vaheline kokkulepe, mille järgi tuleb iga 38 tonni ületaval transiitkoormale taotleda luba ning maksta lisatasu.
Venemaal pidurdub lubade taotlemine aga bürokraatia taha, mistõttu vedajad riigis toimetades tihti ka kõrbevad. Ülekaalu lisatasu suunas kaubavood Soomest aga eemale, nii jõuab riiki ka vähem veoühikuid. Gröhni sõnul pole ministeeriumi võimuses ühtegi vahendit olukorra leevendamiseks. Soome veetakse küll tühje konteinereid sisse, kuid see tõstab omakorda veokulusid.
Seotud lood
Transiidikeskuse juhi Erik Laidvee sõnul jätkub konteinerivedude kasv, seda peamiselt Venemaalt kasvava nõudluse tõttu.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.