Neste Oil kinnitas Äripäevale, et tegi Alexelale pakkumise, kuna soovis saada Leedu kahe suurima kütusemüüja hulka.
„Meie strateegia on saada kahe suurima kütusemüüja hulka nendes riikides, kus me tegutseme. Leedus olime nõrgal kolmandal kohal,“ ütles Neste Oil kütuse jaemüügi asedirektori Ingmar Dahlblom.
„Viimastel aastatel oleme proovinud oma situatsiooni parandada alustava ettevõtte tasandil, aga oleks meie jaoks liiga aeglane ja ka kallis. Alexela on olnud meie konkurent automaattanklate segmendis, seega oli loomulik, et tahtsime saavutada kiiret paisumist Alexela enda valdustesse saamise läbi,“ selgitas Dahlblom.
Neste selle aasta plaanidesse kuulub jaemüügi asedirekroti sõnul Lätis ja Leedus asuvatesse tanklatesse makseterminalide paigaldamine. „Eestis on see juba tehtud ja investeerimine jätkub Lätis ja Leedus,“ lisas ta.
Küsimusele, kas Neste plaanidesse võiks kuuluda ka terve Alexela Oil ASi ülevõtmine, vastas Dahlblom, et kui kokku arvutada Neste ja Alexela turuosad siis on selge, et Eesti konkurentsiamet seda ei lubaks. „Seega see on meie jaoks võimatu,“ lisas ta.
Millised on Neste täpsed laienemisplaanid selleks ja tulevaseks aastaks Dahlblom ei öelnud. „Seda infot saame avaldada ajapikku, kui midagi konkreetselt toimub,“ nentis ta.
Seotud lood
Kütuste jaemüüja Alexela Oil müüb oma 22 Leedu automaattanklat Soome operaatorile Neste Oil, teatab Alexela Oil.
Eesti Statoili peadirektor Helle Kirs-Toiger Alxela Leedust lahkumises midagi erilist ei näe.
Favora Tanklad OÜ juhatuse esimees Aivo Pärn pidas Alexela lahkumist Leedust ei millekski eriliseks, vast jääb isegi koduturg muutusteta.
Pikas perspektiivis ei oleks Alexelale Leedu ja Läti turul jätkamine olnud jätkusuutlik, mistõttu leidsime, et kasulikum on lahkuda, ütles Äripäevale Alexela tegevjuht Ain Kuusik.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.