Maksu ja Tolliameti (MTA) tollikontrolli talituse juhataja Annika Mägipõld tõdes praakkütuse tabamise suurenemise kohta, et jaanuaris võeti senisest suurema vaatluse alla bensiinijaamad.
"Kütuse järelevalve on MTA jaoks oluline valdkond, millega amet aktiivselt tegeleb. Möödunud aastal pöörati suurt rõhku kütuseveoste kontrollile maanteel," selgitas ta. Kuid nüüd on tõsisema vaatluse alla võetud kütusekäitlejad ehk siinsel juhul bensiinijaamad. "Tänavu jaanuaris oli mõnevõrra suurema tähelepanu all kütusekäitlejate kontrollimine ning 15 juhul tuvastati kas kütuse nõuetele mittevastavus, mittevastavusi dokumentides või saatedokumentide puudumine, mida on mõnevõrra rohkem kui viimasel aastal keskmiselt," lisas Mägipõld.
"Samas ei saa ühe kuu tulemuste alusel põhjapanevaid järeldusi teha," hoiatas ta liigse spekuleerimise eest justkui oleks võrreldes eelmise suvega rohkem praakkütust ringlemas.
MTA eilse pressiteate kohaselt kontrolliti selle aasta jaanuaris muuhulgas ka 85 kütusekäitlejat (bensiinijaama) ning ebakvaliteetset kütust avastati 15 juhul. Seega on oli kütusealaseid rikkumisi statistiliselt igas 5,7. jaamas. Võrreldes suvelõpuga on avastatud rikkumiste arv suurem. Näiteks augustis leiti 66 jaama kontrollimisel rikkumisi 7 korral ehk siis esines rikkumisi statistiliselt igas 9,4 jaamas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Selle aasta jaanuaris pidas Maksu- ja Tolliamet (MTA) kinni paarsada tuhat liitrit kütust ja tabas üle poolesaja sinise kütuse ebaseadusliku kasutamise, teatab MTA. Poole aastaga on praakkütuse tabamine kasvanud.
Kui sa veel ei tea, millest koosneb sinu ettevõtte jalajälg, siis nüüd on paras aeg selgust saada. Praktiline ja personaalne koolitus aitab sul seda teha.