Kaubavedaja väljahõigatud vaba kaubikujuhi koht kogus nädalaga 800 soovijat.
CV-keskuses ilmunud kuulutuses teatab 2001. aastast tegutsev kaubavedaja Sintravella OÜ, et pakutakse kohta kaubikujuhile brutopalgaga 7390 krooni ning "...Kandideerida AINULT tõsistel soovijatel, kes vastavad nõudmistele ja on valmis ning võimelised antud ametikohal töötama!"
Et autopark asub Järvekülas 4 km kaugusel Tallinna Lennujaamast, peab kandidaadil olema isiklik auto.
"Alates 3. veebruarist, kui kuulutus üles sai, on laekunud 800 CV-d," tõdes Sintravella OÜ põhiomanik ja juht Marek Aljand. Loomulikult tuleb kõik need CV-d läbi vaadata. Kuid pelgalt paari-kolmekümnega saab tõsisemalt tegeleda.
"Eelistame neid, kelle kodu on lähemal, et... oleks meil endal väiksemad kulud. Oleme valinud välja 25 soovijat, kelle kutsume töövestlusele, iga päev tuleb 5-6 juurde, kellega peame juba töövestlusi. Lisaks tuleb vestluselkäijal teha üks proovisõidupäev, kus selgub, kas ta linna tunneb, kuidas oskab sõite planeerida," selgitas ta.
Tegeleb ju firma erinevate vedudega alates toiduainetest kuni ehituskaupadeni.
Aljandi sõnul on tegelikult 75% juhtidest head sõitude planeerijad, 25%-l tuleb sisse vigu.
Miks vajatakse juhti, kas eelmine oli mingi veaga või on siin muu põhjus?
"Tegelikult oleme ostnud uue bussi ja sellele on vaja juhti. Samas saab nüüd tööle võtte juhi, kellele saab tasuda 30% vähem, kui senistele töölolevatele," põhjendas Aljand ausalt.
Ta lisas, et firma püüab suhtuda uude juhti ikka optimaalselt, mõistlikult, mis siis, et nüüd on turg töölevõtja päralt.
Aljase sõnul kandidaatide laviin päevade arenedes raugeb, põhilaviin jääb esimestesse päevadesse. Kuulutus aegub tööportaali andmeil 3. märtsil.
Seotud lood
Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsioon (ERAA) peasekretär Toivo Kuldkepp tõdes, et nüüd ju autojuhtide kvaliteet parem ja ilmselt piirihädasidki vähem.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.