Ekspordi- ja impordihinnaindeksid möödunud aasta juuliga võrreldes langesid, tänavuse juuniga võrreldes impordihinnad tõusid.
Ekspordihinnaindeks 2009. aasta juulis võrreldes juuniga ei muutunud ja langes võrreldes eelmise aasta juuliga 5,4%, teatas Statistikaamet. Indeksit mõjutas juulis võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade langus metsanduses, toiduainete ja rõivatootmises ning hindade tõus tekstiilitootmises.
Impordihinnaindeks tõusis tänavu juulis võrreldes juuniga 0,7% ja langes võrreldes eelmise aasta juuliga 7,7%.
Impordihinnaindeksit mõjutas juulis võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam mineraalsete kütuste hindade tõus, samuti põllumajandussaaduste, rõivaste ja jalatsite hindade langus.
Tööstustoodangu tootjahinnaindeks tõusis tänavu juulis võrreldes juuniga 0,5% ja langes võrreldes eelmise aasta juuliga 1,6%. Indeksit mõjutas juulis võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade tõus puidutöötlemises ja metalltoodete tootmises. 2008. aasta juuliga võrreldes tõusid hinnad enim energeetikas ning langesid metalltoodete tootmises.
Seotud lood
Ekspordihinnaindeks tõusis tänavu augustis juuliga võrreldes 0,2% ja langes võrreldes eelmise aasta augustiga 5,2%.
Ekspordihinnaindeks langes juunis maiga võrreldes 0,2% ja eelmise aasta juuniga võrreldes 5,3%. Impordihinnaindeks tõusis juunis maiga võrreldes 2,5% ja langes mulluse juuniga võrreldes 7,9%.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.