• 22.07.09, 17:16
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Maksuhaldur: taksojuhid jätavad töötasu deklareerimata 

Maksuhalduri hinnangul ei ole õige, et töölepinguga taksofirmades töötavad taksojuhid maksavad ettevõttele vaid logo- ja kuumaksu ning kogu ülejäänud kassa jääb taksojuhile.
Maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna pearevident Marika Suvi sõnul võimaldab tööandja nii töötajale äriühingu nimel tehtud teenuse eest saadud vahendite kõrvaldamist.
MTA andmeil on tänavu taksoreidide käigus selgunud, et näiteks üle pooltel juhtudel töötavad taksojuhid töölepinguga taksofirmas, kuid maksavad firmale vaid logo- või kuumaksu ja kogu ülejäänud kassa jääb taksojuhile. Tööandja poolt töötasu maksmist, maksude arvestust ja deklareerimist siis ei toimu.
Füüsilisest isikutest ettevõtjate põhilisteks probleemideks on tulude varjamine, fiktiivsed kuluarved ja ettevõtlusega mitteseotud kulude näitamine. Paljudelt taksojuhtidelt ootab maksuhaldur aga veel täiendavaid dokumente, mille analüüsimisel saab otsustada edasise kontrollivajaduse võimalike maksuseaduste rikkumiste väljaselgitamiseks.
Samuti on reidide käigus kogutud infost ja materjalidest nähtunud, et taksojuhid ei ole endale selgeks teinud, kellele langeb maksukohustus. Taksoteenusest tulenev teenistus on taksoveo omaniku tulu, millelt tuleb arvestada, kinni pidada ja tasuda maksud.
Selle aasta esimesel poolel kolme ametkonna koostöös toimunud kolm ühist taksoreidi. Reidid viisid läbi Põhja Politseiprefektuur, Julgestuspolitsei, Maksu- ja Tolliamet ning Tallinna Transpordiamet.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 10:27
Maksuvõlglaste arv on kasvanud 35%, pankrotis ettevõtete arv 48%
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele