Ruhnu ettevõtjate sõnul on neil jäänud regulaarse laevatranspordi puudumise tõttu saamata vähemalt 1,5 miljonit krooni ehk 90% senisest ettevõtlustulust.
Sisuliselt on riik 93-kohalise reisilaeva asendamisega 8-kohalise väikelennukiga ettevõtjate töökohad likvideerinud ja ettevõtluskeskkonna hävitanud, seisis üheksa Ruhnu ettevõtja pöördumises riigi poole.
Sellest aastast alates puudub 56 elanikuga Ruhnu saarel regulaarne suvine reisilaevaühendus mandri ja Saaremaaga. Ühendust peab kaheksakohaline väikelennuk, mis teeb nädalas Pärnust kaks reisi ja Saaremaalt kaheksa reisi, seega saab nädalas lennata 80 inimest.
Seotud lood
Kuna Saaremaa Laevakompanii saatis Saare maavalitsusele kirja, milles teatas oma loobumisest Ruhnu liini teenindamisest, vajatakse uut vedajat.
Eile sõlmis Saare maavalitsus kaheks aastaks lepingu Luftverkehr Friesland Brunzema und Partner KG-ga Ruhnu lennuliinide teenindamiseks suveperioodil, samas lükati tagasi OÜ Kihnumadal tehtud pakkumus laevaliinile.
Ruhnu ettevõtjate arvates on hädavajalik, et riik laseks ehitada ja tooks liinile kiire ning saare transpordivajadusi rahuldava laeva.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.