Narvas tuleks piiriületamine teha tasuliseks pigem sõiduautodel, sest nendega käib igavene susserdamine, ütles Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) peasekretär Toivo Kuldkepp.
Kuldkepp küll möönis, et küsitav summa ei ole suur aga siiski. „Aastaid tagasi lõpetasime õiguskantsleri abil selle raha kogumise ära ja riik maksis linnale kompensatsiooni 3 mln krooni aastas. Nüüd seda raha vähendati,“ lisas ta.
Kuldkepp lisas, et veokite asemel peaks pigem maksustama sõiduautosid, võib-olla isegi 2-10 korda kõrgema maksuga. Ja ideaalis veokeid üldse mitte maksustama.
„Käib üks sõiduautodega edasi tagasi voorimine, kohati ületab üks sõiduk piiri 5 korda päevas. Veetakse salakaupa, tuuakse viina, tubakat ja bensiini. Käib üks piiriäärne susser-vusser,“ kommenteeris ta olukorda Narva piiril. „Miks peab suuri veokeid maksustama. Kõik masinad läbivad täpselt sama moodi selle platsi.“
Seotud lood
Narva munitsipaalfirma võtab alates aprillist 200 krooni iga veoauto pealt, mis Narva kaudu Venemaale sõidab, aastaga toob see firmale vähemalt 3,5 miljonit krooni tulu.
Aprillist hakkab Narva linnale kuuluv aktsiaselts Transservice-N taas maksustama Venemaale suunduvaid transiitveokeid, seda hoolimata sellest, et taoline tegevus on tunnistatud põhiseadusega vastuolus olevaks.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.